Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Вихідні дні у квітні – 2019: скільки і коли?

Завдяки Великодню та Дню праці українці будуть відпочивати цілих п'ять днів поспіль - з 27 квітня по 1 травня. Загалом же у квітні будемо мати 20 робочих днів та 10 вихідних

Враховуючи положення ст. 73 КЗпП, у 2019 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься, зокрема, у такі святкові дні і дні релігійних свят:

  • 28 квітня - Пасха (Великдень);
  • 1 травня - День праці.

За статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 29 квітня (понеділок) буде вихідним.

Крім того, розпорядженням від 10.01.2019 р. № 7-р Кабмін рекомендував для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), перенести робочий день з вівторка 30 квітня на суботу 11 травня. У такому разі отримаємо ще п'ятиденні канікули - з  27 квітня по 1 травня

Зверніть увагу! Це лише рекомендації Кабміну. Остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Таким чином, у квітні загалом буде: календарних днів - 30; робочих днів - 20; вихідних та святкових днів - 10.

Норма робочого часу (без урахування перенесення 30 квітня на 11 травня):

  • при 40-годинному робочому тижні - 167,0;
  • при 36-годинному робочому тижні - 151,2;
  • при 24-годинному робочому тижні - 100,8.

Порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2019 році можна переглянути тут >>>

Як працюватимуть банки ми зазначили тут,  а ось щодо роботи Центрів обслуговування інформації поки що немає. Про це повідомимо додатково. 

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Суспільство , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 9

Новини по темі

Консультації по темі