Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

З 27 лютого запрацюють нові правила щодо дистанційної та надомної роботи

Президент підписав Закон №1213-IX, яким передбачено запровадження двох самостійних видів роботи - дистанційного та надомного

25 лютого Президент підписав  Закон від 04.02.2021 р. №1213-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» (законопроєкт №4051).  Про його прийняття 4 лютого 2021 року ми писали тут.

Остаточний текст закону вже оприлюднений. Його можна передивитися ось тут.

Раніше ми аналізували законопроєкт в частині організації праці робітників, переглянути наш коментар можна тут.

Нагадуємо, що законом внесено зміни до КЗпП та Закону «Про охорону праці» з метою встановлення чітких та зрозумілих «правил гри» при використанні роботодавцями дистанційної або надомної роботи.

Для цього у КЗпП вводяться дві нові статті:

 • Стаття 60-1 «Надомна робота»
 • Стаття 60-2 «Дистанційна робота».

Крім цього, законопроєктом №4051 вносяться зміни до таких норм законодавства:

 1. Стаття 24 КЗпП «Укладення трудового договору» 
 2. Стаття 29 КЗпП «Обов’язок власника або уповноваженого ним органу проінструктувати працівника і визначити йому робоче місце» 
 3. Стаття 60 КЗпП «Гнучкий режим робочого часу»
 4. Стаття 134 КЗпП «Випадки повної матеріальної відповідальності» 
 5. Стаття 135-1 КЗпП «Письмові договори про повну матеріальну відповідальність»
 6. Стаття 5 Закону про охорону праці «Права на охорону праці під час укладання трудового договору»
 7. Стаття 13 Закону про охорону праці «Управління охороною праці та обов'язки роботодавця»
 8. Стаття 14 Закону про охорону праці «Обов'язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці»

Зокрема, Законом надано право роботодавцю при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу).

Також забезпечено можливість:

 • ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами;
 • працівника поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця;
 • дистанційного ознайомлення працівника з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку.

Законом покладено на власника або уповноважений ним орган зобов’язання щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях на території і у приміщеннях власника.

Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його було опубліковано в "Голосі України" від 26.02.2021 року №37. Відповідно з 27 лютого почнуть діяти зміни до КЗпП.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі