• Посилання скопійовано

Бізнес просить владу вже розробити критерії бронювання

Порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних мають бути визначені Урядом окремим документом, на розробку якого виділено 2 місяці. Але бізнес просить вже почати цим займатися

Бізнес просить владу вже розробити критерії бронювання

Цього тижня Президентом України було підписано законопроєкт №7687 про внесення змін до законодавства щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, який Європейська Бізнес Асоціація активно підтримувала.

Нагадаємо, що документ направлений на удосконалення системи бронювання, зокрема, скасування необхідності отримувати мобілізаційне завдання для бронювання співробітника.

Водночас, передбачено, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних мають бути визначені Урядом окремим документом, на розробку якого виділено 2 місяці. Зокрема, мова йде про процедуру та критерії за якими можна буде здійснювати бронювання критично-важливих для функціонування підприємств працівників, перелік критично важливих індустрій, можливий % бронювання працівників, тощо.

Тож бізнес спільнота сподівається, що розробка цих документів розпочнеться найближчим часом. Водночас, що профільні Міністерства (які розроблятимуть процедури для кожної індустрій) долучать представників спільноти до їх розробки, аби чітко прописати усі правила. Більше того, було б вкрай корисно не затягувати цей процес, а, по можливості, більш оперативно розробити відповідні процедури. Оскільки, ситуація, особливо в деяких індустріях є вкрай критичною.

До прикладу, в енергетиці працівники працюють 24/7 аби відновлювати та налаштовувати пошкоджену інфраструктуру. Тож наявність більшої частини персоналу на підприємстві є критичною, аби процес відновлення був більш швидким. Окрім того, в таких критично важливих індустріях як енергетика відсоток можливих бронювань варто передбачити більше 40%, аби країна могла тримати енергетичний фронт, адже більша частина працівників індустрії – чоловіки.

Також бізнес продовжує очікувати на прийняття ще одного не менш важливого рішення щодо запуску проекту «Е-відрядження», який би надав можливість підприємцям здійснювати короткотермінові робочі відрядження закордон. Асоціація повністю підтримує цю ініціативу та дуже очікує на її старт, адже, враховуючи нинішню ситуацію в країні, бізнес повідомляє, що наразі часом складно проводити вже навіть онлайн наради через складнощі зі зв’язком. Тож можливість короткострокового виїзду за кордон наразі є ще більш на часі – аби бізнес-процеси та взаємодія з міжнародними колегами продовжувалась.

Під час Загальних Зборів ЕВА до події долучилась заступниця Міністра оборони України Анна Маляр, за що ми щиро вдячні пані Анні, водночас, було домовлено про окрему зустріч, аби детальніше обговорити і питання бронювання та мобілізації.

***

Читайте також:

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»