
Про це він заявив в ефірі телеканалу „112 Україна”.
„У Верховну Раду вже внесений урядовий законопроект щодо запровадження накопичувальної системи і ми наполягаємо на необхідності його прийняття”, - сказав він.
Водночас, Міністр зазначив, що дискусія щодо пенсійної реформи ще триває і з МВФ, і з народними депутатами. „МВФ вважає потрібним заходом запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення, але, окрім цього, вони пропонують реформувати і солідарну систему. І задля цього пропонується фактично єдиний вихід – підвищити пенсійний вік”, - розповів Розенко.
„Однак я вважаю (і це позиція, яку сьогодні поділяють і Президент України, і Прем’єр-Міністр України), що на сьогодні підвищувати пенсійний вік категорчно не можна. Без того, коли в Україні почне зростати якість життя, рівень життя і саме головне - тривалість життя громадян, говорити про підвищення пенсійного віку неприпустимо”, - наголосив Павло Розенко.
Окрім того, Розенко розповів про основні напрямки діяльності Мінсоцполітики у 2016 році.
Так, пріоритетними напрямками діяльності Міністерства соціальної політики України у 2016 році, окрім продовження пенсійної реформи, є реформування системи житлових субсидій і трудового законодавства.
„Ми будемо закликати парламент голосувати за введення другого рівня накопичувальної пенсійної системи, - сказав Розенко. – Продовжуватимемо реформувати і трансформувати систему субсидій. Перший крок ми зробили рік тому, і крок успішний, який оцінили, я сподіваюся, люди. Адже на сьогоднішній день 5,5 млн українських родин уже отримують субсидії і жодним чином не відчули на собі підняття у два-чотири рази цін на електроенергію, тепло, газ тощо”.
„Безумовно, серед пріоритетів – ухвалення (Верховною Радою України) нового Трудового кодексу, - продовжив Міністр. – Це нова Конституція на ринку праці й трудових відносин”.