Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Працівник-інвалід надає послуги за договором ЦПХ: що з ЄСВ?

ЄСВ на суму винагороди за договором ЦПХ має нараховуватися за ставкою 22%

ДФС у Дніпропетровській області інформує, що нормами ч. 5 ст. 8 Закону №2464-VI  визначено, що ЄСВ для всіх платників ЄСВ (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22%.

ЄСВ для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41%, визначеної п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону №2464 бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю (п. 13 ч. 5 ст. 8 Закону №2464).

Згідно з п. 6 розділу ІІІ Інструкції №449, для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ встановлюється відповідно до Закону №2464 у розмірі 8,41% суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 р. №108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих осіб з інвалідністю.

Враховуючи вищевикладене, юридична особа при виплаті працівнику – особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором застосовує ставку ЄСВ у розмірі 22%.

Джерело
ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Інваліди , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?