Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

З 1 квітня в Україні запровадять електронні лікарняні

У Мінсоцполітики повідомили, що електронні лікарняні листки в Україні запровадять з 1 квітня 2020 року

З першого квітня 2020 року в Україні планується запровадити електронний лікарняний. Про це заступник міністра соціальної політики Олег Коваль заявив під час пресбрифінгу "Розвиток державних фондів соціального страхування: проблеми та перспективи".

"З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України", - наголосив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра соціальної політики, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних.

"Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим", - підкреслив Олег Коваль.

Серед запобіжників та гарантій прозорості у системі електронних лікарняних Олег Коваль назвав такі пункти:

1. Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом - тобто ми запровадимо персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ;

2. Електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар: у нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики;

3. Ми зможемо боротися та відслідковувати потенційні “схеми”, коли “на лікарняний” іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.

Як резюмумав Олег Коваль, перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

 

Від редакції

Нагадаємо, що згідно з Постановою КМУ №328  Мінсоцполітики, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування й НСЗУ повинні були налагодити інформаційну взаємодію своїх систем, аби оформлення лікарняного здійснювалось у електронному вигляді. У них  був встановлений на це строк - до 1 вересня 2019 року.

Після цього протягом трьох місяців Реєстр мав би бути запущено в роботу та відбувався б поступовий перехід від паперової до електронної форми лікарняних. Принаймні такий строк давався МОЗ не лише для того, щоб провести організаційні заходи щодо забезпечення видачі листків непрацездатності з обов’язковим введенням даних в Електронний реєстр листків непрацездатності, а й щоб привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою. Про це все ми писали тут.

І ось вже закінчується січень 2020 року, а сервіс електронних лікарняних так й не запущено. Тепер вже є офіційне повідомлення Мінсоцполітики, яке підтверджує затримку його впровадження. Чекаємо 1 квітня. А до цієї дати працюють ще старі правила оформлення лікарняних листків. 

***

Читайте також:

Джерело
Міністерство соціальної політики
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Електронний документ , Лікарняні

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі