Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Обов'язкова вакцинація від COVID-19: позиція профспілок

На думку профспілок, у наказі і проекті наказу щодо переліку професій для обов'язкової вакцинації не враховані питання протипоказань до щеплення, необхідність врахування стану здоров’я людини перед тим, як вакцинуватися, не враховується категорія людей, які перехворіли на COVID-19 і здобули імунітет

Спільний представницький орган профспілок не підтримує наказ МОЗ від 04.10.2021 р. №2153 «Про затвердження змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням», яким затверджено зазначений Перелік, оскільки ці документи мають дискримінаційні ознаки, суперечать національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною. Застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19, викликаної вірусом SARS-CoV-2, є неправомірним.

Профспілки виступають за вакцинацію і ефективну боротьбу проти вірусу, за розширення роз’яснювальної роботи і збільшення кількості «послів» щеплення.

Основні проблемні питання, пов’язані з набуттям чинності вказаних нормативно-правових актів, як показала нарада представників сторін соціального діалогу  20 жовтня ц.р., проведена за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, знаходяться в площині їх практичного  застосування у трудових відносинах. Так, підстав для відсторонення працівників від роботи в чинному законодавстві достатньо, але процедура відсторонення не передбачена, відсутні критерії, за якими роботодавець може визначати чи працівник відмовився чи ухилився від вакцинації.

Виникають питання щодо збереження заробітної плати, до безальтернативності підходу у проекті наказу до відсторонення від роботи працівників, які не вакцинувалися, адже для певної їх частини можна організувати дистанційний режим роботи. У наказі і проекті наказу не враховані питання протипоказань до щеплення, необхідність врахування стану здоров’я людини перед тим, як вакцинуватися, не враховується категорія людей, які перехворіли на COVID-19 і здобули імунітет.

Слід також зазначити, що психологічним фактором, через який багато людей відмовляється від процедури щеплення, є інформація про застосування вакцин, які не мають офіційного документального підтвердження проходження повного циклу клінічних досліджень. Наразі немає гарантії їх безпечності, тому громадяни у своїх зверненнях, в тому числі і до СПО об’єднань профспілок, називають щеплення такими вакцинами медичними експериментами і апелюють до  відповідних норм права. 

З огляду на викладене, СПО об’єднань профспілок запропонувало МОЗ скасувати виданий наказ від 04.10.2021 р. №2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» та підтримує пропозиції представників Мінекономіки, МОН, Держпраці, інших установ і організацій, висловлені на вказаній вище нараді 20 жовтня 2021 р. щодо комплексного підходу до підготовки цього нормативно-правового акту, і  готовий  в цьому взяти активну участь.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Федерація профспілок України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Трудові відносини , Медицина , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі