• Посилання скопійовано

Які невідпрацьовані дні виключаються з розрахунку лікарняних?

Із розрахункового періоду для нарахування лікарняних виключаються календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин. До них відносяться: тимчасова непрацездатність, декретна відпустка, відпустка по догляду за дитиною, відпустка без збереження зарплати

Які невідпрацьовані дні виключаються з розрахунку лікарняних?

Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи до фахівця Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці звернувся керівник приватного акціонерного товариства з таким запитанням: «Після припинення режиму дистанційної роботи працівник не вийшов на роботу та не виходив два місяці на зв’язок, у зв’язку з чим роботодавець в табелі обліку робочого часу зазначав працівника як відсутнього на робочому місці з невідомих причин. Після фактичного виходу на роботу цей працівник пішов на лікарняний. Чи виключаються з розрахункового періоду під час обчислення лікарняного дні, не відпрацьовані працівником з невідомих причин?»

Із розрахункового періоду, під час розрахунку середньоденної заробітної плати, виключаються календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин, виключно зазначені у статті 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 439), а саме: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

 

Від редакції: Увага! На час війни, але з 1 січня 2023 року, призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, є поважною причиною, яку виключають з розрахункового періоду. Про це ми писали тут.

***

Читайте також

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»