• Посилання скопійовано

З 21 березня – новий порядок нарахування та здійснення страхових виплат від нещасного випадку на виробництві

ПФУ затвердив новий Порядок нарахування та здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та профзахворювань

З 21 березня – новий порядок нарахування та здійснення страхових виплат від нещасного випадку на виробництві

Постановою правління ПФУ від 26.01.2024 р. № 4-1 (зареєстрована в Міністерстві юстиції 11.03.2024 за №353/41698) затверджено новий Порядок нарахування та здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та профзахворювань.

Зроблено це з метою приведення Порядку у відповідність до вимог Закону України від 21.09.2022 р. № 2620-ІХ. Нагадаємо, що за ним Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду припинили свою діяльність та реорганізовані шляхом приєднання до ПФУ з 01 січня 2023 року. 

Порядком визначається механізм призначення, перерахування та здійснення таких страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності:

 • допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання,
 • щомісячна страхова виплата втраченої заробітної плати,
 • страхова виплата потерпілому під час його професійної реабілітації,
 • страхова виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу,
 • одноразова допомога потерпілому,
 • страхові виплати в разі смерті потерпілого,
 • страхова виплата дитині, яка народилася з інвалідністю внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності,
 • страхові витрати на професійну реабілітацію та соціальну допомогу,
 • інші витрати на відшкодування шкоди, які включають: компенсацію витрат на проїзд до місця лікування та/або реабілітації потерпілого та особи, яка його супроводжує і у зворотному напрямку, відшкодування витрат на надання соціальної послуги догляду вдома, щомісячну грошову компенсацію вартості заходів, необхідних для надання соціальної послуги натуральної допомоги, відшкодування витрат на поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

Також окреслюються питання звернення за призначенням (перерахуванням), здійсненням страхових виплат, підготовки і подання документів для призначення (перерахування, продовження) страхових виплат та формування електронної справи про страхові виплати, затверджуються форми заяв для здійснення страхових виплат.

Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування. Її опубліковано в "Офіційному віснику" від 21.03.2024.

Відповідно з цього часу втратять чинність постанови ФССУ: 

 • від 19.07.2018 р. № 11 “Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат”;
 • від 12.12.2018 р. № 27 “Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для внутрішньо переміщених осіб”;
 • від 25.02.2021 № 7 “Про внесення змін до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат”.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»