• Посилання скопійовано

5 змін у порядку надсилання податкових повідомлень-рішень: роз'яснюють податківці

ДФСУ розповіла про зміни у порядку надіслання податкових повідомлень-рішень платникам податків, внесені наказом Мінфіну від 21.07.2017 р. №658

5 змін у порядку надсилання податкових повідомлень-рішень: роз'яснюють податківці

19 вересня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 21.07.2017 р. №658 «Про затвердження змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків». Про це ми уже розповідали тут.

ДФСУ у листі від 06.09.2017 р. №23766/7/99-99-14-03-03-17 вирішило коротко нагадати про основні зміни, які відбулися у Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

 

1) Підписання документа здійснюється керівником органу ДФС (його заступником або уповноваженою особою) — за наслідками податкового контролю, керівником органу ДФС (особою, що виконує його обов’язки) — за наслідками перевірок, що здійснюються відповідно до Митного кодексу.

2) Передбачена законодавча можливість складання та надсилання ППР в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та ЕЦП. Проте слід звернути увагу, що фактичне виконання цієї норми буде можливим після внесення змін до відповідного програмного забезпечення та впровадження електронного кабінету платника.

3) Всі форми ППР викладено у новій редакції у зв’язку із вдосконаленням їх структури та заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені тощо.

4) ППР форми «Н» (додаток 13) та «ПН» (додаток 14) доповнені новими нормами.

Так, у зв’язку зі змінами до п. 58.1 ПКУ передбачено обов’язок контролюючого органу відображати у ППР попередження платника податків про необхідність складення та реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкової накладної / розрахунку коригування до неї у випадках, визначених Кодексом.

5) ППР форми «Р» (додаток 2) доповнено графою щодо нарахування за наслідками перевірок сум пені відповідно до Податкового кодексу (крім пені, передбаченої ст. 129 ПКУ).

Крім того, з метою більш чіткого визначення випадків, у яких платникам податків надсилаються податкові повідомлення-рішення форми «Р» та форми «ПС» (додаток 11), до пункту 2 розділу II Порядку №1204 внесено зміни в частині уточнення випадків, коли за наслідками перевірок надсилається податкове повідомлення форми «Р».

 

Починаючи з 19 вересня 2017 року податкові повідомлення-рішення повинні бути складені та надіслані (вручені) платникам податків за формами згідно з додатками до Порядку з урахуванням змін, внесених Наказом №658.

При цьому, до внесення змін до програмного забезпечення в частині оновлення форм ППР, до IC «Податковий блок» здійснюється лише внесення даних щодо їх реєстрації, визначених ними сум податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій, а також процедури узгодження.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9646
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460