ДФС сформовано план-графік документальних перевірок на 2019 рік. Про нього ми вже писали тут.
Як повідомляють податкіці, до нього включено майже 5 тис. суб’єктів господарювання – юросіб з обсягами задекларованих доходів за 2017 рік 1,14 трлн гривень.
Згідно з даними декларування платників за 2017 рік 1,6 тис. СГ, запланованих до перевірок, мають обсяги доходів понад 100 млн грн кожний із загальною сумою доходів понад 1 трлн грн, у т.ч. 300 СГ – з обсягами понад 500 млн грн кожний та із загальною сумою доходів понад 700 млрд гривень.
Основу плану-графіка проведення документальних планових перевірок складають платники податків, що здійснюють діяльність в чотирьох галузях економіки - металургійній, фармацевтичній, в сфері торгівлі побутовими приладами та роздрібної торгівлі пальним, а також їх найбільші контрагенти, задіяні у схемах постачання товарів, робіт та послуг.
Зокрема, йдеться про:
- 132 СГ металургійної галузі із загальним обсягом доходів 155,6 млрд грн, що складає 31% загального обсягу доходів галузі «металургійне виробництво» та 19% - «виробництво готових металевих виробів», а також 92 СГ з обсягами 12,9 млрд грн, що здійснюють діяльність в металургійній галузі, але декларують інший вид діяльності. Крім того, до плану відібрано 153 їх контрагента.
- 45 СГ фармацевтичної галузі із загальним обсягом доходів 76,3 млрд грн, що складає 52% загального обсягу доходів галузі «виробництво фармацевтичних препаратiв i матерiалiв» та 44% «оптової торгівлі фармацевтичними товарами». Крім того, до плану відібрано 109 їх контрагентів.
- 16 СГ сфери торгівлі побутовими приладами із загальним обсягом доходів 19,4 млрд грн, що складає 43,6% загального обсягу доходів галузі «оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою», та 15 СГ з обсягами 1,9 млрд грн, що здійснюють діяльність в сфери торгівлі побутовими приладами та декларують інший вид діяльності. Крім того, до плану відібрано 71 їх контрагент.
- 179 СГ торгівлі пальним із загальним обсягом доходів 129,9 млрд грн, що складає 45,4% загального обсягу доходів галузі «роздрібна торгівля пальним» та 18,2% - «оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами». Крім того, до плану відібрано 663 їх контрагента.
Також до плану-графіка включено для проведення перевірок 173 фінансових установи та представництва нерезидентів.
Для контролю дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи на І квартал 2019 року відібрано 28 суб’єктів господарювання, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.
Всі відібрані до плану-графіка проведення перевірок підприємства мають критерії ризику від провадження платниками податків господарської діяльності.
Основні з них:
- наявність відносин з контрагентами, які знаходяться в розшуку, або ліквідовані, або визнані банкрутами;
- наявність розбіжностей у платника податків згідно із системою автоматизованого співставлення податкового зобов’язання та податкового кредиту у розрізі контрагентів (завищення податкового кредиту);
- наявність інформації про непідтвердження реального здійснення операції з придбання із сумою податку на додану вартість;
- декларування від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток протягом двох податкових (звітних) періодів.
План-графік документальних перевірок на 2019 рік ДФС сформовано на виконання ст. 77 ПКУ та згідно з вимогами наказу Мінфіну №524.
***
Читайте також: УВАГА! План-графік перевірок ДФСУ на 2019 рік