Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Увага! Незабаром з'явиться платформа для перевірки держорганами бенефіціарів

Нацбанк підписав меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Національний банк України спільно з іншими державними органами та громадськими організаціями 24 лютого підписав Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників та створення першої Транснаціональної електронної лабораторії (ТеЛАБ).

Від Національного банку меморандум підписав заступник Голови Національного банку Олег Чурій. Меморандум укладено строком на 3 роки. Він окреслює основні напрями співпраці між сторонами, які мають на меті створити екосистему механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, що пов’язані з фіктивною діяльністю компаній. Для досягнення цієї мети буде створена Транснаціональна електронна лабораторія (TeЛАБ).

Це офіційна платформа для комунікації та тестування інноваційних технологій між урядовими структурами, громадськими організаціями, бізнесом та експертами на міжнародному рівні, що працюватиме на засадах електронного офісу.

Основні напрями діяльності ТеЛАБ:

1) правові: аналіз та розробка законодавства на міжнародному та національному рівнях;

2) організаційні: вироблення політик та процедур, аналіз бізнеспроцесів для інтеграції ресурсів, напрацювання методик проведення експертиз;

3) технічні: розробка, тестування та впровадження технічних рішень;

4) моніторинг ефективності діяльності.

Крім Національного банку, такі зобов’язання взяли на себе також Міністерство юстиції, Міністерство цифрової трансформації, Держфінмоніторинг, ДП «Національні інформаційні системи». Серед партнерів від громадського сектору – громадська організація "Трансперенсі Інтернешнл Україна", громадська організація "Разом проти корупції", Open Up Ukraine, YouControl, Міжнародний фонд "Відродження", OpenOwnership, Innovating Governance Association (Австрія).

 

Новий ЄДР має запрацювати в травні 2020 року

В ході брифінгу, який відбувся після підписання Меморандуму, заступник Міністра юстиції, Ольга Оніщук, відзначила, що питання створення механізму захисту бенефіціарних власників давно перебуває на порядку денному Уряду. 

Вона наголосила, що відповідний реєстр (від ред. ЄДР) є повністю відкритим та доступним для громадськості. У скороченому вигляді він оновлюється щодня, у розширеному – кожні 5 днів.

Окремо заступник Міністра юстиції зазначила, що незабаром буде впроваджено нове програмне забезпечення Єдиного державного реєстру. В тестовому режимі його буде впроваджено в експлуатацію на початку травня 2020 року. 

"В оновленому програмному забезпеченні ЄДР значно покращено якість та структурованість даних, зокрема і тих, що стосуються кінцевих бенефіціарних власників", – повідомила заступник Міністра.

 

***

Читайте також: Увага! В 2020 році юрособам треба буде оновити інформацію про власників (але не просто зараз) 

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Статутний капітал , Перевірки , Реєстрація , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі