• Посилання скопійовано

Як планують реформувати БЕБ: новий законопроєкт

Законопроєкт передбачає припинення повноважень першого заступника директора БЕБ та його заступників. Після цього на посаду директора Бюро пропонують оголосити новий конкурс

Як планують реформувати БЕБ: новий законопроєкт

До Верховної Ради внесли законопроєкт, який передбачає перезапуск Бюро економічної безпеки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідний документ.

Згідно з пропозиціями авторів ініціативи, діяльність БЕБ хочуть підпорядкувати міністру фінансів. При цьому конкурсну процедуру мають намір змінити на прикладі практик Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного агентства з протидії корупції.

Законопроєкт передбачає припинення повноважень першого заступника директора БЕБ та його заступників. Після цього на посаду директора Бюро пропонують оголосити новий конкурс.

Сама процедура проведення конкурсу, згідно з пропозиціями, також має змінитись. Комісія має складатися з семи осіб: трьох - від Кабміну, чотирьох - за пропозиціями міжнародних організацій, які надавали міжнародну технічну допомогу Україні.

Комісію хочуть вважати повноважною у разі призначення не менше п'яти членів, а для прийняття рішень необхідно буде щонайменше чотири голоси, у тому числі не менше трьох від членів, яких запропонували міжнародні організації.

Процедуру звільнення хочуть також змінити. Підставою для цього, як сказано у законопроєкті, буде не висновок Кабміну за результатами щорічного звіту, а негативний висновок аудиту (за зразком НАБУ та НАЗК). Його пропонують проводити через рік та три роки після призначення.

Також у БЕБ хочуть заборонити працювати особам, які до 1 січня 2023 року працювали рік чи більше на будь-якій слідчій чи оперативній посаді в органах податкової міліції, прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України чи міліції.

 

Друга спроба перезапуску

Варто зауважити, що законопроєкт про перезапуск БЕБ вносили ще на початку цього року.

Але кілька днів тому його було відкликано після того, як пропозиції отримали скептичну оцінку Головного науково-експертного управління Ради.

Нагадаємо, у серпні Андрій Пащук став новим виконувачем обов'язків директора Бюро економічної безпеки.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024138
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 323
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5556
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459