• Посилання скопійовано

Зʼявилися показники рівнів сплати податків відповідно до класів КВЕД та середньої зарплати за 2021 рік

15 грудня ДПС опублікувала на своєму сайті показники рівнів сплати податку на прибуток та ПДВ відповідно до класів КВЕД, , а також середньої заробітної плати у галузях за 2021 рік. Тепер кожен СГ може ознайомитися з ними

Зʼявилися показники рівнів сплати податків відповідно до класів КВЕД та середньої зарплати за 2021 рік

Нагадаємо, що за Законом №3453 планові перевірки ДПС з 8 грудня можуть проводитися в т.ч. у платників податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв:

  • рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку;
  • рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж удвічі; 
  • загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 мільйонів гривень і більше;
  • нарахування та/або виплата податковим агентом - юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні (за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику).

При цьому в ПКУ включено норму, за якою рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року, мали бути опубліковані на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Законом №3453. Для цілей цього підпункту галузь визначається за видами економічної діяльності на рівні класу згідно з КВЕД 009:2010.

І ось 15 грудня на сайті ДПС опубліковано показники рівнів сплати податку на прибуток та податку на додану вартість відповідно до класів КВЕД за 2021 рік, а також середньої заробітної плати.

Тож кожен платник податку на прибуток та ПДВ може ознайомитися з цими показниками та визначитися, чи відповідають вони критеріям для планових перевірок ДПС.

За звітом Мінфіну за 2021 рік: податок на прибуток становить - 164 млрд грн, а ПДВ - 536 млрд грн.

!! Але ДПС буде використовувати свої цифри, про які нікому не відомо, крім податківців. Тож чекаємо на розʼяснення.

З показниками можна ознайомитися за посиланнями далі:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»