• Посилання скопійовано

У якій формі великі платники податків зобов’язані надавати документи, що пов'язані з предметом перевірки?

ВПП надає посадовим особам контролюючих органів засобами е-зв’язку в е-формі копії документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту

У якій формі великі платники податків зобов’язані надавати документи, що пов'язані з предметом перевірки?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що згідно з пп. 16.1.5 ПКУ платник податків зобов’язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.

Відповідно до вимог п. 85.2 ПКУ платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

При цьому великий платник податків (далі – ВПП) на запит контролюючого органу зобов’язаний також надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» копії таких документів, що створюються ним в електронній формі з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту.

Для платників податків, які відповідно до п. 85.2 ПКУ зобов’язані надавати інформацію в електронному вигляді, загальний формат та порядок подачі такої інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. У разі невстановлення електронного формату та порядку надання такої інформації платник податків звільняється від обов’язку подання її в електронній формі.

На виконання вимог п. 85.2 ПКУ загальний формат та порядок подачі такої інформації визначено наказом Мінфіну від 07.11.2011 №1393 «Про затвердження Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.01.2012 за №44/20357, зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Мінфіну від 15.09.2020 №561 «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.11.2020 за №1123/35406 (далі – Порядок), що набрали чинності з 27 серпня 2021 року.

Цим Порядком визначено формат і структуру надання документів ВПП на запит контролюючого органу в електронній формі, що належать або пов’язані з предметом перевірки.

Пунктом 3.2 розділу III Порядку передбачено, що електронні документи (інформація) ВПП надаються у форматі XML у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), який представляє собою електронний файл стандартизованої структури, що містить експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також інформацію щодо змін у фінансово-господарському стані суб’єкта господарювання за певний період. Структура надання електронних документів (інформації) ВПП (стандартний аудиторський файл (SAF-T UA)) наведена у додатку до Порядку.

Згідно з п. 2.4 розділу II Порядку контролюючими органами забезпечуються:

  • надання відомостей про формат електронних документів (інформації) ВПП шляхом їх розміщення на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України;
  • направлення ВПП запиту у довільній формі про надання електронних документів (інформації) ВПП та відомостей про можливі способи їх подання, електронну адресу та контактні телефони відповідальних осіб;
  • приймання електронних документів (інформації) ВПП відповідно до встановлених вимог;
  • зберігання отриманих електронних документів (інформації) ВПП.

На вебпорталі ДПС створено банер «SAF-T UA», в якому розміщено інформацію щодо стандартного аудиторського файлу, в тому числі Детальний технічний опис елементів SAF-T UA та XSD (визначення схеми XML) для SAF-T UA, які призначені для платників податків, розробників і постачальників програмного забезпечення, які мають на меті включити функцію експорту даних з вихідної системи обліку згідно з вимогами до SAF-T UA.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»