• Посилання скопійовано

Ринковий нагляд: перші підсумки 2025 року

За січень – березень 2025 року інспектори провели 188 планових перевірок згідно з планом; 212 позапланових перевірок – переважно за ланцюгом постачання, якщо виникали обґрунтовані підозри, що продукція може бути небезпечною або не відповідати вимогам

Ринковий нагляд: перші підсумки 2025 року

Андрій Крейтор, заступник Голови Держпродспоживслужби: «За результатами перевірок виявлено порушення більше ніж на 1 млн одиниць продукції. Ухвалено майже 2 тисячі рішень про вжиття обмежувальних заходів – небезпечну продукцію було вилучено, відкликано або зобов’язано усунути недоліки. Ми працюємо, щоб українці могли бути впевнені: усе, що вони купують – від дитячої іграшки до електрочайника – не становить загрози здоров’ю та життю».

Держпродспоживслужба продовжує роботу, щоб на полицях українських магазинів була лише безпечна, якісна й відповідна технічним регламентам нехарчова продукція. Здійснюємо як планові, так і позапланові перевірки, реагуємо на звернення громадян, тісно взаємодіємо з митницею – щоб неякісна або небезпечна продукція не потрапляла на український ринок.

За січень – березень 2025 року нашими інспекторами проведено:

  • 188 планових перевірок, згідно з затвердженим планом;
  • 212 позапланових перевірок – переважно за ланцюгом постачання, якщо виникали обґрунтовані підозри, що продукція може бути небезпечною або не відповідати вимогам;
  • 42 перевірки – після повідомлень митниці, яка зафіксувала ризики ще на етапі ввезення продукції в країну.

У результаті перевірок за І квартал 2025 року:

  • понад 1 млн 310 тис. одиниць продукції визнано такими, що не відповідають нормам;
  • винесено близько 2 000 рішень щодо вилучення, заборони чи обов’язкового доопрацювання товарів;
  • накладено штрафних санкцій на суму понад 10 млн гривень.

Що ми перевіряли:

Усього – 48 видів нехарчової продукції. Серед основних категорій:

  • Іграшки – безпека дітей завжди на першому місці;
  • Мийні засоби – повинні бути безпечними для здоров’я споживачів;
  • Електрообладнання, зокрема обігрівачі – щоб уникнути ризику ураження струмом або виникнення пожежі;
  • Продукція, що підлягає вимогам щодо енергоспоживання (екодизайну) – акцент на енергоефективність і збереження довкілля.

Держпродспоживслужба продовжує здійснювати комплексні заходи, спрямовані на виявлення порушень, недопущення загроз для життя і здоров’я населення та підвищення рівня безпечності продукції на українському ринку.

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»