
В.о. Директора Бюро економічної безпеки України Сергій Перхун зустрівся з керівництвом Федерації роботодавців України. Під час заходу йшлося про посилення співпраці в рамках укладеного раніше Меморандуму, специфіку аналітичної роботи БЕБ, а також про розумні строки досудового розслідування та чинники, які на них впливають.
На думку генерального директора ФРУ Руслана Іллічова, кожне розслідування БЕБ несе в тому числі репутаційні ризики для компаній та часто впливає на комплаєнс-перевірки з боку іноземних партнерів. Водночас для сумлінних підприємців важливі боротьба з тіньовою економікою та чесні правила для всіх. Тому бізнес готовий підтримувати будь-які законодавчі ініціативи, які сприятимуть інституційному становленню БЕБ та вдосконаленню роботи органу.
Своєю чергою, в.о. Директора БЕБ Сергій Перхун зауважив, що наразі навантаження на одного детектива становить приблизно 12-15 кримінальних проваджень. Це повʼязано з недоукомплектованістю Бюро. Крім того, розслідування справ у сфері економіки потребує набагато більше часу у порівнянні з іншими категоріями справ. Для прийняття рішень у тій чи іншій справі детектив має дослідити великий обсяг інформації, провести необхідні слідчі дії, отримати висновки експертів, на які інколи доводиться чекати тривалий час, тощо.
«Проте я наголошую, що відкриття кримінального провадження – це не констатація факту про вчинення злочину, це процес, під час якого встановлюються обставини події, яка містить ознаки злочину. Більш того, для правоохоронців це єдиний законний інструмент, за допомогою якого з’ясовується чи є досліджувані події злочином. Тож тим підприємцям, які сумлінно сплачують податки та не порушують законодавство, немає про що хвилюватися. Всі процесуальні рішення ухвалюються на декількох рівнях, погоджуються з органами прокуратури, а в окремих випадках приймаються судом», — зазначив Перхун.
Учасники також обговорили проблематику розслідування економічних злочинів іншими органами, важливість співпраці БЕБ із профільними асоціаціями та специфіку застосування в Бюро аналітичного підходу.
Наприкінці зустрічі присутні розглянули додаткове до Меморандуму положення, яке має посилити практичну співпрацю між інституціями.