• Посилання скопійовано

Набрала чинності заборона реклами азартних ігор

З 1 квітня вступила в силу заборона реклами азартних ігор та їхнього спонсорства. Наразі немає заборони на рекламу на телебаченні та радіо в нічний час; у медіа для осіб старше 21 року; на платформах та пошукових системах із цільовою аудиторією старше 21 року

Набрала чинності заборона реклами азартних ігор

З 1 квітня вступив в силу закон, який передбачає заборону реклами азартних ігор та заборону спонсорства азартних ігор. Втім, наразі діють тільки окремі його положення. Dev.ua розповідає, про що йдеться.

Згідно з документом, саме сьогодні набуває чинності новий орган управління індустрією азартних ігор – «ПлейСіті». КРАІЛ, яка мала ці функції раніше, остаточно ліквідовується. 

На заміну фактичним перевіркам як інструмент контролю запроваджується контрольована гра. 

Впроваджується механізм обмеження доступу до нелегальних гральних вебсайтів/мобільних додатків.

Також реклама азартних ігор суворо забороняється, окрім окремих випадків:

  • на телебаченні та радіо в нічний час (з 23:00 до 06:00);
  • у медіа для осіб старше 21 року;
  • на платформах та пошукових системах із цільовою аудиторією старше 21 року.

Забороняється спонсорство, крім спонсорства у спорті.

Також під табу підпадає пропонування або надання відшкодування витрат для участі в азартних іграх; здійснення телефонних дзвінків, надсилання повідомлень невизначеному колу осіб; пропонування безоплатних бонусів замість внесення ставки.

У рекламі заборонено участь військовослужбовців, волонтерів, популярних осіб, а також використання тематики, пов’язаної з війною.

У законі також йдеться про блокування нелегальних вебсайтів та посилення вимог до організаторів ігор.

Окрім вище переліченого, законом передбачено заборону отримання ліцензії особами, які були власниками чи посадовими особами гральних компаній, що мають податковий борг чи борг зі сплати ліцензій.

Розрахунки при проведенні азартних ігор здійснюються виключно у грошовій формі через поточні рахунки в банках. Забороняється використання інших платіжних послуг.

Лотереї підпадають під більшість обмежень грального бізнесу: вимоги до репутації посадових осіб, податкового боргу, відносин із країною-агресором, виключно банківські розрахунки. Дозволяється отримувати ліцензію на проведення державних лотерей іноземним суб’єктам із відповідним досвідом.

Законом, окрім іншого, уточнено норми щодо обов’язкового використання РРО гральним бізнесом та норми щодо неможливості отримання ліцензії особами, пов’язаними із країною-агресором. Забороняється використання їхніх брендів.

Закон також встановлює ліміти на витрати та час гри, а також обов’язкові перерви.

Впроваджуються «контрольні закупки» під час перевірок із відеофіксацією. 

Забороняється приймання ставок у кредит або з наступною оплатою.

У січні Президент Володимир Зеленський підписав Закон №4116-IX, який передбачає, зокрема, заборону реклами азартних ігор (крім обмеженого переліку дозволених способів) та заборону спонсорства (крім спонсорства спорту).

20 квітня 2024 року Зеленський увів в дію рішення РНБО щодо обмеження онлайн-казино.

Рубрика: Право і відповідальність/Законодавство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Законодавство»

  • Набрала чинності заборона реклами азартних ігор
    З 1 квітня вступила в силу заборона реклами азартних ігор та їхнього спонсорства. Наразі немає заборони на рекламу на телебаченні та радіо в нічний час; у медіа для осіб старше 21 року; на платформах та пошукових системах із цільовою аудиторією старше 21 року
    02.04.202553
  • З квітня постанови ВЛК перейдуть в онлайн-режим
    З квітня МОУ запускає е-кабінет для працівників ВЛК. Тепер після оглядів ВЛК висновки оформлюватимуться виключно в електронній формі в медичній інформаційній системі ЗСУ. Це дасть можливість не йти з постановою про придатність чи непридатність до ТЦК
    31.03.202559
  • Бізнес закликає посилити боротьбу з нелегальною онлайн-торгівлею
    За підсумками форуму Європейської Бізнес Асоціації експерти запропонували владі посилити співпрацю у боротьбі з нелегальною онлайн-торгівлею підакцизними товарами та розробити механізми моніторингу і блокування нелегальних інтернет-продавців
    28.03.202551
  • Призовники з інвалідністю з дитинства: що потрібно знати
    Громадяни з інвалідністю з дитинства також підлягають постановці на військовий облік призовників. Проте для них передбачено окрему процедуру відповідно до чинного законодавства України
    25.03.2025133
  • Фермерське господарство як форма підприємницької діяльності існуватиме й далі
    За даними Комітету ВРУ з аграрної політики, з тексту прийнятого законопроєкту №6013 вилучено заборону на створення юросіб в організаційно-правових формах фермерського господарства. Тож фермерське господарство як форму підприємництва і громадян збережено
    24.01.202592