• Посилання скопійовано

Ліквідатора можна оштрафувати

Порушення порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Ліквідатора можна оштрафувати

Після прийняття власником, судом або іншим органом рішення про ліквідацію юридичної або фізичної особи – підприємця необхідно призначити ліквідаційну комісію або ліквідатора. Фізична особа – підприємець може самостійно виступати ліквідатором. З дня призначення ліквідаційної комісії (ліквідатора) до неї переходять усі повноваження щодо управління справами особи, яка ліквідовується. Тобто, дієздатність юридичної (фізичної) особи здійснюється через ліквідаційну комісію (ліквідатора), які набувають прав і обов’язків особи, від імені якої вони виступають.

У разі невиконання ліквідатором обов’язків з припинення особи, яка ліквідовується Кодексом про адміністративні правопорушення (далі - КпАП) передбачена адміністративна відповідальність.

Так, за ухилення голови комісії з припинення юридичної особи, ліквідаційної комісії, ліквідатора, інших осіб, залучених до припинення юридичної особи, від проведення припинення юридичної особи або від складення ліквідаційного балансу (проміжного балансу), розподільчого балансу, передавального акта, обов’язкове подання якого встановлено законом для проведення припинення юридичної особи, тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. четверта ст.166 прим.6 КпАП).

Неподання, несвоєчасне подання або подання не в повному обсязі на вимогу органів доходів і зборів або Пенсійного фонду України для проведення позапланових перевірок первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, податкової звітності та інших документів, що пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, несвоєчасне, неповне або з порушенням встановленого порядку проведення на вимогу органу доходів і зборів інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей та коштів під час припинення юридичної особи тягнуть за собою накладення штрафу на голову комісії з припинення юридичної особи, ліквідаційної комісії, на ліквідатора, інших осіб, залучених до припинення юридичної особи, від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. п’ята ст.166 прим.6 КпАП).

За дії, вчинені протягом року повторно, накладається штраф в розмірі від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідальність за порушення порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця не застосовується до голови ліквідаційної комісії, ліквідатора, інших осіб, залучених до припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, якщо такі порушення відбулися внаслідок недотримання органами доходів і зборів, фондів соціального страхування та Пенсійного фонду України строків надання відповідних довідок та проведення відповідних перевірок.

Джерело: ГУ ДФС у Львівській області

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»