Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

За незберігання первинних документів ФОП-«єдинником» — штраф 510 грн

Одеські податківці нагадали, що підприємці на єдиному податку повинні зберігати документи не менш як 1095 днів. В іншому випадку — штраф 510 грн (за повторні дії протягом року 1020 грн)

ДФС в Одеській області в індивідуальній консультації від 04.04.2018 р. № 1362/ІПК/15-32-13-01-09 нагадує, що ФОП - платники єдиного податку зобов'язані зберігати первинні документи, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання декларації, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності за іншими податками і зборами (у разі їх сплати).

Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання декларації  "єдинника" або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ. Зокрема, за незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю, передбачено штраф у розмірі  510 грн.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

***

Читайте також:

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Єдиний податок , Штрафи , Первинні документи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі