Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Як змінилося нарахування пені на несплачені податки у 2019 році? – роз'яснення від ДФС

Податківці розповіли, як змінилися правила нарахування пені з початку 2019 року

ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що Закон України від 23.11.2018 р. №2628-VIII вніс зміни, зокрема, до ст. 129 ПКУ, які набрали чинності 01.01.2019 р.

Так, нарахування пені розпочинається, зокрема, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПКУ, – після спливу 90 к. д. (270 к. д. у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до пп. 39.5.4 ПКУ, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (пп. 129.1.3 ПКУ).

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.1 та 129.1.2 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 к. д. (з 271 к. д. у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до пп. 39.5.4 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Норми визначені п. 129.4 ПКУ.

Джерело
ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Пеня

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?