• Посилання скопійовано

За несвоєчасне продовження цивілки - автоматичний адмінштраф: законопроєкт

У Раді зареєстровано законопроєкт №8192 щодо автоматичної фіксації правопорушень у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

За несвоєчасне продовження цивілки - автоматичний адмінштраф: законопроєкт

8 листопада у ВРУ зареєстровано законопроєкт №8192 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо автоматичної фіксації правопорушень у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Метою його є здійснення автоматичної фіксації правопорушень законодавства щодо наявності договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що зменшить кількість випадків відсутності полісу цивільно-правової відповідальності та підвищить зацікавленість власника автомобіля до оформлення такого полісу, адже це гарантує відшкодування збитків, завданих потерпілим особам.

Тож проєктом акта пропонується:

1) Доповнити КУпАП новою статтею 14-4, що встановлює адміністративну відповідальність за невиконання вимог законодавства щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

2) Встановити обов’язок укладення договору цивільно-правової відповідальності власників всіх наземних транспортних засобів, навіть тих, які не беруть участі в дорожньому русі.

Згідно з новою ст. 126-1 недотримання вимог щодо укладення власником транспортного засобу договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів призведе до накладення штрафу у розмірі 20 н.м.д.г.

Повторне протягом року вчинення такого порушення, але не раніше п’ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення адміністративного стягнення за таке порушення, штрафуватиметься у розмірі 50 н.м.д.г.

Третє та наступні протягом року вчинення порушення, але не раніше п’ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення попередніх адміністративних стягнень за таке порушення,- тягнутиме за собою накладення штрафу у розмірі 100 н.м.д.г.

Недотримання вимог щодо укладення власником транспортного засобу договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів виявлене відповідними підрозділами Національної поліції при оформленні матеріалів дорожньо-транспортних пригод призведе до штрафу у розмірі 500 н.м.д.г.

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через рік з дня припинення чи скасування дії воєнного стану в Україні.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»