Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Держфінмоніторинг оновив для банків та фінустанов рекомендації

Через Закон №2736-IX Держфінмоніторинг оновив Рекомендації щодо подання з 28 квітня 2020 року суб’єктами первинного фінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінмоніторингу. Але це стосується тільки банків та фінустанов

Держфінмоніторинг оновив для банків та фінустанов рекомендації

Державна служба фінансового моніторингу України розповідає, що 19 листопада 2022 року набрав чинності Закон України №2736-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту фінансової системи України від дій держави, що здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства України до окремих стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) і вимог Директиви ЄС 2018/843».

Вказаним Законом внесено зміни у Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», зокрема, абзац другий ч. 1 ст. 20 викладено в такій редакції:

«фінансові операції, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції має реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі, що здійснює збройну агресію проти України, та/або в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (у тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої держави), або якщо однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції)».

У зв’язку з цим, Держфінмоніторингом оновлено Рекомендації щодо подання з 28 квітня 2020 року суб’єктами первинного фінансового моніторингу (Банками та Небанківськими установами) до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Вищевказані Рекомендації розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі Фінансовий моніторинг/Технології/Для банківських установ та /Небанківських установ відповідно.

Джерело: Державна служба фінансового моніторингу України

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»