Главная Все новости Учет и отчетность Учет отдельных операций

Минимальный срок полезного использования по ускоренному методу налоговой амортизации

ГФС рассказала, что самортизировать в налоговом учете ОС 4-й группы (машины и оборудование) можно за 2 года, даже в случае, если в бухучете срок полезного использования таких ОС установлен большый

Загальні правила «податкової» амортизації

За загальним правилом, відповідно до пп. 138.3.3 ПКУ мінімально допустимі строки амортизації основних засобів та інших необоротних активів використовуються з урахуванням такого:

  1. якщо строк корисного використання (експлуатації) об'єкта ОЗ в бухобліку менший ніж мінімально допустимі строки амортизації основних засобів та інших необоротних активів, то для розрахунку амортизації використовуються строки, встановлені пп. 138.3.3 ПКУ;
  2. у разі коли строки корисного використання (експлуатації) об'єкта ОЗ в бухобліку дорівнюють або є більшими, ніж ті, що встановлені пп. 138.3.3 ПКУ, то для розрахунку амортизації використовуються строки корисного використання (експлуатації) об'єкта ОЗ, встановлені в бухобліку.

 

А якщо амортизація «прискорена»?

Як роз’яснють податківці у ІПК від 29.01.2019 р. №305/6/99-99-15-02-02-15/ІПК під час застосування положень п. 43 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ норми п. 138.3 ПКУ не застосовуються в частині нарахування амортизації відповідно до встановлених мінімально допустимих строків амортизації основних засобів.

Таким чином, платник податку на прибуток має право застосувати у податковому обліку мінімально допустимий строк амортизації (два роки) для основних засобів четвертої групи (машини та обладнання) незалежно від строку корисного використання таких основних засобів з метою амортизації у бухгалтерському обліку за умови, що виконуються вимоги, передбачені п. 43 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ. Детально ці умови ми розглядали тут>> 

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Амортизация , Нематериальные активы , Основные средства , Учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?