Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Алкогольно-табачная отчетность: предоставлена возможность подавать уточняющие отчеты!

Минфин наконец внес изменения в приказ № 49, которым отменил формы отчетов № 1-РА и № 1-РТ и предоставил возможность подавать уточняющие отчеты

Нагадуємо, що завдяки Закону № 1791 з 01.01.2017 року алкогольно-тютюнову звітність подають лише суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції. Тобто, у роздрібних торгівців з 2017 року вже не має обов’язку подавати цю звітність – ані щодо алкоголю, ані щодо тютюнової продукції. Про це ми розповідали у аналітиці.

Проте до самого Наказу № 49, яким були затверджені форми цих звітів, внесено зміни лише тепер - Наказом Мінфіну від 10.11.2016 р.  № 943 (зареєстрований у Мінюсті 01.03.2017 р., а оприлюднений лише тепер).

Зокрема, Наказом №943 внесено такі зміни:

- виключено форми звітів № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядки їх заповнення;

надано можливість подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим — до 10 числа місяця, що настає за звітним;

- у формі звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» змінено одиницю виміру, у яких подається звіт, з тисяч декалітрів на декалітри;

-  у новій редакції викладено  рядки за кодами продукції 34, 37, 43, 46. Таким чином, виключено необхідність заповнення у формах великої кількості кодів виноробної продукції (класифікація підкатегорій). 

Наказ набере чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування. Точна дата публікації поки що невідома.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Акциз , Алкоголь , Отчетность , Табачные изделия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме