Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

НБУ обязал информировать клиентов о кредитных лимитах

С 1 сентября 2020 года банки будут обязаны четко информировать клиентов в смс-сообщениях, интернет-банкинге, мессенджере или электронной почте о сумме средств на текущем счете клиента и отдельно о размере кредитного лимита его карточки

Національний банк розповідає, що до них продовжують надходити звернення громадян стосовно «неправдивого» смс-інформування: коли банки надсилають клієнтам повідомлення про залишок на рахунку, от тільки цей залишок формується не лише з власних коштів, а ще й з кредитного ліміту. В результаті клієнти не розуміють, скільки фактично коштів залишилося на рахунку, відповідно можуть скористатися кредитними коштами, навіть не усвідомлюючи цього.

Уявімо ситуацію: в день виплати заробітної плати вам надходить смс-повідомлення, де зазначено, що на вашому рахунку 20 тис. грн. Ви очікували побачити меншу суму – близько 15 тис. грн – адже саме такою є ваша зарплата. Оскільки сума більша, ви думаєте, що отримали підвищення або додатковий бонус. І вирішуєте, наприклад, придбати новий смартфон, адже тепер суми на рахунку достатньо. Проте через деякий час на ваш вже новий телефон приходить ще одне повідомлення від банку про мінусовий баланс вашого рахунку.

Справа в тому, що перша сума відображалася з урахування грошей кредитного ліміту, який банк встановив напередодні нарахування вам зарплати. І ви скористалися кредитними коштами, навіть не усвідомлюючи цього. В результаті ви повинні погасити не лише суму кредитного ліміту, яку використали, але й комісію та відсотки за користування.

 

Що робить НБУ, аби захистити споживачів?

З 1 вересня 2020 року запрацюють вимоги регулятора до розкриття повної інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах банків. Серед іншого банки будуть зобов’язані чітко інформувати клієнтів у смс-повідомленнях, інтернет-банкінгу, месенджері чи електронною поштою (залежно від того, який канал зв’язку обрав споживач) про суму коштів на поточному рахунку клієнта та окремо про розмір кредитного ліміту його картки.

Також банки будуть зобов’язані вчасно повідомляти своїх клієнтів про встановлення, збільшення чи зменшення кредитних лімітів шляхом смс-інформування або іншими каналами комунікацій, які обрав клієнт.

Ці та інші вимоги передбачені постановою Правління НБУ від 14.05.2020 р. №62 «Про затвердження змін до Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг».

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Займ , Банки , Кредиты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме