Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

НБУ установил учетную ставку на уровне 8%

Нацбанк принял решение увеличить размер учетной ставки с 23 июля 2021 года до 8% годовых

Національний банк України підвищив облікову ставку до 8%. В умовах суттєвішого посилення фундаментального інфляційного тиску це є необхідним для повернення інфляції до цілі 5% у 2022 році та утримання під контролем інфляційних очікувань.

Також було вирішено посилити монетарну політику низкою додаткових заходів. Так:

  • планове згортання антикризових заходів буде продовжене;
  • з 23 липня вартість кредитів рефінансування буде підвищена до рівня "облікова ставка + 1 в. п." за умови проведення кількісного тендера та не нижче цього рівня – за умови проведення процентного тендера;
  • з 1 серпня планові обсяги щоденних інтервенцій із купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку знизяться з 20 млн дол. США до 5 млн дол. США.

Прогноз Національного банку передбачає подальше підвищення облікової ставки до 8,5% та збереження її на цьому рівні до ІІ кварталу 2022 року для повернення інфляції до цілі 5% у 2022 році та утримання під контролем інфляційних очікувань.

У разі реалізації додаткових проінфляційних ризиків центробанк готовий і надалі застосовувати монетарні інструменти для повернення інфляції до цілі 5%.

Детальніше про рішення Правління НБУ читайте за посиланням.

Відео пресбрифінгу.

Довідник редакції "Дебет-Кредит" щодо облікової ставки НБУ за 2013-2021 роки дивіться тут

***

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме