Главная Все новости Финансы и банки Банки

Изменены правила открытия счетов для физлиц

Банки получили право осуществлять идентификацию и верификацию физических лиц при открытии счетов через третьих лиц

НБУ повідомляє, що він надав право третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб під час відкриття рахунків у банку.

Це дасть можливість оптимізувати систему ідентифікації та верифікації фізичних осіб, а також підвищить фінансову інклюзію та доступність фінансових послуг.

Зокрема банки отримали право:

  • під час відкриття рахунку використовувати інформацію щодо ідентифікаційних даних клієнтів – фізичних осіб, отриману від іншого банку через систему BankID Національного банку. Між банком, що відкриватиме рахунок, та банком, який є абонентом-ідентифікатором, має бути укладений відповідний договір доручення. Порядок ідентифікації визначається нормативно-правовими актами Національного банку з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID Національного банку;
  • доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям ‒ резидентам та фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів банку ‒ фізичних осіб. Порядок такої ідентифікації та верифікації визначається нормативно-правовим актом Національного банку з питань фінансового моніторингу.

Також Національний банк:

  • надав можливість перераховувати кошти у національній валюті з поточного рахунку фізичної особи-резидента на поточний рахунок фізичної особи-нерезидента у разі продажу фізичною особою-нерезидентом власного майна на території України фізичній особі-резиденту, якщо це майно не є об’єктом інвестиційної діяльності в Україні;
  • скасував норму щодо подання фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, до банку під час відкриття рахунку копії документа, що підтверджує взяття цієї особи на облік в органі Пенсійного фонду України;
  • надав право фізичним особам зараховувати на поточні рахунки кошти від погашення успадкованих ощадних (депозитних) сертифікатів та процентів за ними;
  • визначив необхідність подання до банку іноземними представництвами, які використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками єдиного внеску, копії документа, що підтверджує взяття їх на облік у відповідному контролюючому органі;
  • врегулював здійснення фізичною особою-резидентом розрахунків в іноземній валюті з первинним дилером за операціями з розміщення облігацій внутрішньої державної позики України, номінованих в іноземній валюті.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 28.12.2018 р. №159 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах».

Цей документ набирає чинності з 29 грудня 2018 року.

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / Банки
Теги:
Регистрация , Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме