Главная Все новости Труд и социальная защита Пенсии

Новый вариант накопительной пенсионной системы от Минсоцполитики: законопроект

Минсоцполитики обнародовало проект Закона «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно накопительной профессиональной пенсионной системы»

Сьогодні назріла необхідність спрощення механізму розрахунків по відшкодуванню пільгових пенсій шляхом сплати страхових внесків, які відповідають реальній чисельності таких осіб на підприємстві,  та переходу до фондованої системи пенсійного забезпечення, де майбутні пенсійні виплати таким працівникам забезпечені пенсійними активами, які відокремлені від діяльності підприємств.

Про це заявили у Міністерстві соцполітики. Та у зв'язку з цим розробили та оприлюднили проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи".

 

Що пропонується?

Проектом акта передбачається запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 січня 2021 року) з числа зайнятих на роботах за Списками № 1, № 2 та деяких інших категорій осіб, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Особам, які не набудуть участі у такій системі та які працюють (працювали) на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, така пенсія призначатиметься на умовах, визначених законодавством.

Крім того, для осіб до 35 років, які до дати запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної системи мали не менше ніж третину необхідного стажу на роботах, які дають право на призначення пільгової пенсії, у разі недостатності накопичених пенсійних коштів для здійснення пенсійних виплат, матимуть право перерахувати накопичені кошти до солідарної системи та призначити пенсію на пільгових умовах, визначених законодавством.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із солідарної системи (до повного переходу на виплати з накопичувальної професійної пенсійної системи) та формування пенсійних активів у накопичувальній професійній пенсійній системі будуть страхові внески, які сплачуватимуться роботодавцями за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на заміну механізму відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. 

Страхові внески, які надійдуть за учасників накопичувальної професійної пенсійної системи ПФУ спрямовуватимуться до недержавних пенсійних фондів. Учасники самостійно обиратимуть недержавний пенсійний фонд, до якого спрямовувати такі внески (принцип „пенсійні кошти ходять за учасником”).

Законопроектом передбачаються три професійні пенсійні програми:

  • програма №1 – дає право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50 років (Список № 1);
  • програма № 2 – дає право на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2 та інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);
  • програма № 3 – дає можливість добровільно набути  участь у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Надійність збереження накопичених коштів учасника накопичувальної професійної пенсійної системи забезпечуватимуть:

- посиленими вимогами до недержавних пенсійних фондів, які для надання послуг у системі повинні будуть пройти авторизацію,

- посиленим наглядом і контролем за їх діяльністю відповідними державними органами.

У разі прийняття цей закон набере чинності з дня його опублікування (крім абзаців п’ятого – дев’ятого підпункту 25 пункту 6, пунктів 4, 7 розділу І цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2021 року).

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Пенсии
Теги:
Пенсионный фонд , Пенсия , Законопроекты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме