Главная Все новости Право и ответственность Контролирующие органы и проверки

Правительство усовершенствовало госконтроль в сфере осуществления деятельности по обращению с опасными отходами

В частности, утверждены критерии, по которым оценивается степень риска от осуществления такой деятельности

Кабмін постановою від 09.11.2016 р. № 804 затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, що підлягає ліцензуванню, та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством екології та природних ресурсів.

 

Три ступені ризику

Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику — високого, середнього та незначного.

До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику відносяться суб’єкти, які:

 • здійснюють операції з утилізації та/або знешкодження 9-ти та більше видів небезпечних відходів;
 • протягом останніх двох років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустили порушення вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику відносяться суб’єкти, які:

 • здійснюють операції з утилізації та/або знешкодження 8-ми та менше видів небезпечних відходів;
 • здійснюють операції з поводження з небезпечними відходами (крім операцій з утилізації та/або знешкодження небезпечних відходів) щодо 15 та більше видів небезпечних відходів;
 • протягом останніх трьох років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустили порушення вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику відносяться суб’єкти, які:

 • здійснюють операції з поводження з небезпечними відходами (крім операцій з утилізації та/або знешкодження небезпечних відходів) щодо 14 та менше видів небезпечних відходів;
 • протягом останніх п’яти років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не допустили порушень вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами;
 • не віднесені до суб’єктів господарювання з високим та середнім ступенем ризику.

 

Періодичність проведення перевірок суб'єктів господарювання

Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання з  поводження з небезпечними відходами здійснюватимуться Мінприроди з такою періодичністю:

 • з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на рік;
 • із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;
 • з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо госпсуб’єкт може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, то він відноситься до більш високого ступеня ризику з числа тих, до яких він може належати.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
КМУ
Рубрика:
Право и ответственность / Контролирующие органы и проверки
Теги:
Отходы , Проверки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме