• Посилання скопійовано

Податкову службу очолив заступник міністра фінансів С. Верланов: хто він?

Хто такий Сергій Верланов? Що він планує змінити?

Податкову службу очолив заступник міністра фінансів С. Верланов: хто він?

Юридичний ресурс «Протокол»

Кабінет міністрів 8 травня призначив Сергія Верланова главою Державної податкової служби (ДПС) на п’ять років. Випробувальний термін триватиме місяць. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

23 квітня Сергій Верланов переміг у конкурсі, який тривав з 20 березня 2019 року в межах реформи Державної фіскальної служби (ДФС).

«Конкурс проводила Комісія з питань вищого корпусу державної служби. Він складався з трьох етапів, був відкритим для громадськості, а у процесі перевірки та оцінювання робіт брали участь українські й іноземні експерти», – зазначили у міністерстві.

Тепер має відбутися реєстрація юридичної особи, переведення працівників ДФС до Державної податкової служби (не менше 30%), а Кабмін має прийняти розпорядження про початок роботи нової структури.

За словами самого Верланова, організація роботи займе близько місяця-півтора, а нова Податкова служба повинна запрацювати з 1 липня. Заступників голови служби обиратимуть на конкурсі.

 

Хто такий Сергій Верланов?

Він здобув вищу освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Юридичний факультет закінчив у 2003 році, а у 2008-му отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Після навчання працював юрисконсультом на підприємствах Львівської області. У листопаді 2008 року зайняв посаду юриста в одній із компаній «Великої четвірки» – PwC ДовідкаPricewaterhouseCoopers – міжнародна мережа компаній, що пропонує професійні послуги у сфері консалтингу й аудиту., де працював до червня 2015 року. З липня 2015 року до липня 2018 року обіймав посаду партнера у провідній юридичній фірмі України Sayenko Kharenko.

У 2015–2017 роках був співголовою юридичного правового комітету Американської торгової палати в Україні ДовідкаКомпанії-члени Палати – стратегічні й інституційні інвестори з різних регіонів країн світу, включно з Північною Америкою, Європою, Азією, з найбільшим обсягом прямих іноземних інвестицій у ринок України. З 2016 року є членом Громадської ради доброчесності, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (делегований Асоціацією правників України).

26 липня 2018 року призначений на посаду заступника міністра фінансів.

 

Що він планує змінити?

«Правоохоронна функція повинна бути виведена зі служби», – сказав Верланов під час співбесіди. Він також виступив за збільшення зарплат співробітникам служби, відзначивши, що зараз бачить можливість зробити це за рахунок скорочення штату.

За його словами, майбутня податкова служба буде створена як єдина юридична особа з віддаленими підрозділами. У той же час Верланов планує встановити поріг нарахування податкових повідомлень – рішень за податковим боргом до 100 грн або 1 тис. грн.

***

Читайте також: Сергій Верланов очолив Державну податкову службу України

Джерело: Протокол

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 498
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9146
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460