Главная Все новости Общество и жизнь Общество, события

В Украине начался пятый этап COVID-вакцинации: что это значит?

По словам Ляшко, с 21 июля все взрослые старше 18 лет, которые хотят вакцинироваться, могут сделать прививки

В Україні стартує п'ятий етап вакцинації від коронавіруса. Щеплення можуть отримати всі охочі, віком від 18 років.

Детальніше про етапи вакцинації та як отримати щеплення – в матеріалі РБК-Україна.

Національний план вакцинації населення від коронавірусу включає 5 етапів. Відповідно, сьогодні починається останній.

Він передбачає, що всі пріорітетні групи населення отримали щеплення, і зараз почнуть вакцинувати решту громадян віком від 18 до 59 років.

«З 21 липня всі дорослі старше 18 років, які хочуть вакцинуватися, можуть зробити щеплення», – сказав вчора на брифінгу глава МОЗ Віктор Ляшко.

 

Як вакцинуватися?

Можете вакцинуватися у найближчому пункті щеплення, центрі масової вакцинації або до вас може приїхати мобільна бригада, якщо ви записані в чергу, як організований колектив, у якому працює більше 50 осіб.

Записатись на вакцинацію можна за телефоном реєстратури пункту щеплення чи контакт-центрів масової вакцинації, а також буде зроблена і працювати жива черга в центрах вакцинації і пунктах щеплення.

Перелік центрів вакцинації та пунктів щеплення, а також їхній графік роботи, можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

 

Етапи вакцинації в Україні

Національний план МОЗ з вакцинації населення мав п'ять етапів та передбачав щеплення для визначеної кількості людей:

  • Перший етап – щеплення мали отримати 367 тисяч людей із критичним ризиком інфікування. Це лікарі, що надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, мобільних бригад з вакцинації, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на COVID-19 та працівники екстреної медичної допомоги.
  • Другий етап – охоплює близько 2,5 мільйона людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також всіх, хто надає медичні послуги.
  • Третій етап – імунізація близько 7,2 мільйона людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та фахівців, які працюють у сферах підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
  • Четвертий етап – та сама категорія людей, що віднесена до третього етапу, але охоплюватиме близько 11 мільйонів людей.

У МОЗ планували, що після реалізації 1–4 етапів і в умовах високої доступності вакцин від COVID-19 та в разі повного забезпечення ними, розпочнеться п’ятий етап.

До нього мали увійти близько 13 мільйонів людей. Вакцинуватися зможуть всі дорослі від 18 років, які не увійшли до пріоритетних груп.

Наразі в Україні, станом на 20 липня, загалом проведено 4 179 663 щеплень. Всього вакциновані 2 717 790 людей, із них завешили вакцинацію і отримали дві дози – 1 461 875.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Общество и жизнь / Общество, события
Теги:
Общество , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме