Главная Все новости Госрегулирование Наличное обращение и касса

Внимание! ВРУ рассмотрит законопроекты об отмене РРО для физлиц-«единщиков»

Комитет рекомендует ВРУ рассмотреть законопроекты №3853, 3853-1, 3853-2 о введении ежегодного повышения предельных объемов доходов для применения упрощенной системы налогообложения, восстановлении права плательщиков ЕН не применять РРО, а также отмене механизма кэшбек

28 вересня за результатами обговорення, Комітет ВРУ з фінансової та податкової політики рекомендує винести на розгляд Верховної Ради України законопроєкти № 3853,  № 3853-1,  № 3853-2. Повідомляє портал ВРУ.

Нагадаємо, що всі ці три законопроект передбачають внесення змін до ПКУ щодо змін встановлення лімітів доходу для "єдинників" та правил роботи з РРО для фізосіб-"єдинників".

Зокрема, законопроектом № 3853 визначено, що граничними обсягами доходу буде:

  • I група - 245 розмірів мінімальної заробітної плати (зараз 1 000 000 грн);
  • II група - 1230 розмірів мінімальної заробітної плати (на сьогодні 5 000 000 грн);
  • III група - 1720 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі 7 000 000 грн).

А п. 296.10 ПКУ в частині зміни підходу до визначення обсягу доходу для платників ЄП другої – четвертої груп, з досягненням якого пов’язана обов’язковість застосування РРО.

Цей ліміт планують прив'язати до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Тобто РРО не застосовуватимуться платниками єдиного податку II - IV груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищуватиме 820 розмірів мінімальної заробітної плати тобто 5 млн грн (на сьогодні 1 млн грн).  Про це ми писали ось тут.

Законопроект №3853-1 також вносить корективи до визначення обсягу доходу (такі ж як законопроект №3853).

Щодо застосування РРО, то за проектом відновлюється право платників єдиного податку не застосовувати РРО зі встановленням порогового значення обсягу доходу в 820 розмірів МЗП (наразі це 5 млн грн).

Також проектом вносяться зміни до Закону №129 щодо виключення всіх положень, пов'язаних із тотальною фіскалізацією. Про це читайте тут.

А от законопроект № 3853-2  пропонує зміни граничних обсягів доходів (для І та ІІ груп такі ж як й в інших двох проектах, а для ІІІ групи 4025 МЗП) та відновлення права платників ЄП не застосовувати РРО та скасування механізму кешбек. Про це ми писали тут.

І ще. Нещодавно Гетманцев у своєму профілі в ФБ наводив порівняльну таблицю майбутнього законопроекту для обговорення. В ньому не йдеться про такі масштабні зміни, як у вищенаведених законопроектів. Але деяких фізосіб-"єдинників" через його прийняття планують звільнити від РРО.

Тож хоч комітет ВРУ рекомендував винести на розгляд ВРУ законопроекти № 3853, 3853-1, 3853-2, але наразі зарано говорити про їх подальшу долю. Тепер все буде залежити від народних депутатів та подальших правок Комітету.

Зауважимо, що за порядком денним засідань ВРУ на поточний тиждень не передбачено розгляд вищенаведених законопроектів. Якщо й будуть розглядати їх, то вже на наступному тижні. Про це повідомимо додатково.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Единый налог , Предприниматели , РРО

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 5

Новости по теме

Консультации по теме