Главная Все новости Госрегулирование Лицензии и разрешения

Могут ли аннулировать лицензию на алкоголь в случае его продажи в ночное время?

Согласно позиции ГРС, продажа алкоголя в ночное время не может быть основанием для аннулирования лицензии

Державна регуляторна служба України знову звернулася до Київської міської ради з вимогою усунути порушення законодавства та внести зміни до рішення «Про встановлення обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Києві».

Так, пунктом 5 цього рішення надається можливість контролюючим органам звертатися до органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі порушення заборони щодо їх реалізації з 23:00 до 10:00 години.

Водночас серед підстав для анулювання ліцензії, що встановлені Законом про державне регулювання виробництва і обігу алкогольних напоївнемає такої підстави як порушення заборони реалізації алкогольних напоїв у нічний час.

Однак, Кодексом про адмінправопорушення визначено, що порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби, тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже рішення Київської міської ради від 27.09.2018 р. №1529/5593 порушує вимоги чинного законодавства, суперечить принципам державної регуляторної політики та потребує вжиття заходів щодо приведення у відповідність.

З огляду на це, ДРС запропонувала внести зміни та виключити з рішення частину речення «.., в тому числі шляхом звернення до відповідного органу ліцензування з рекомендацією щодо позбавлення суб’єкта господарювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.».

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, Служба ще на етапі погодження повідомляла розробників акта про необхідність приведення положень у відповідність до вимог чинного законодавства, проте на сесії Київської міської ради його було прийнято без урахування наданих зауважень.

«Власники столичних закладів торгівлі не можуть бути позбавлені ліцензії за продаж алкоголю після 23:00, оскільки законом не передбачена така підстава для позбавлення права на провадження діяльності. Вважаю, що місцева влада має мінімізувати недоотримання прибутків підприємцями, а не створювати додаткове адміністративне навантаження на бізнес», – зазначив Олексій Кучер.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Государственная регуляторная служба Украины
Рубрика:
Госрегулирование / Лицензии и разрешения
Теги:
Алкоголь , Лицензия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме