Главная Все новости Госрегулирование Другое

Минэкономики ввело европейскую практику маркировки мяса, оливкового масла и меда

Порядок будет применяться к маркировке вышеупомянутых пищевых продуктов, произведенных в Украине или ввезенных (пересылаемых) на таможенную территорию Украины, на всех этапах их реализации. Действие Порядка не распространяется на указанные выше продукты питания, которые предназначены (произведены) для личного потребления

Мінекономіки затвердило Порядок і спеціальні вимоги до маркування харчових продуктів, для яких обов'язковим є зазначення країни походження або місця походження. Відповідний наказ від 01.04.2021 р. №679 зареєстровано в Мін’юсті 06.05.2021.

Цей Порядок почав діяти з 18 травня та установлює правила зазначення «країни походження» або «місця походження» в маркуванні:

 1. м'яса великої рогатої худоби, свіжого або охолодженого;
 2. м'яса великої рогатої худоби, мороженого;
 3. свинини свіжої, охолодженої та мороженої;
 4. баранини і козлятини свіжої, охолодженої та мороженої;
 5. їстівних субпродуктів великої рогатої худоби, свіжих або охолоджених, або морожених;
 6. м'яса та їстівних субпродуктів свійської птиці;
 7. меду;
 8. необробленої оливкової олії (virgin olive oil) і оливкової олії екстра-класу (extra virgin olive oil).

Порядок застосовуватиметься до маркування вищезазначених харчових продуктів, вироблених в Україні або ввезених (пересланих) на митну територію України, на всіх етапах їх реалізації.

Дія Порядку не поширюватиметься на вказані вище харчові продукти, які призначені (вироблені) для особистого споживання.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та вводиться в дію через 3 роки з дня набрання ним чинності.

Харчові продукти, для яких відповідно до цього наказу обов'язковим є зазначення країни походження або місця походження, які відповідають вимогам законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти, що діяло до введення в дію цього наказу, але не відповідають вимогам цього наказу, можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку придатності.

«Наказ розроблено на основі вимог актів ЄС і він є ще одним кроком на шляху нашої євроінтеграції, а також створенні спільного ринку харчових продуктів з Європейським Союзом. Внаслідок прийняття наказу споживачі будуть отримувати більш детальну інформацію про країну або про місце походження харчових продуктів. Це також дозволить зменшити можливості для підробки і фальсифікації харчових продуктів», – зазначив заступник Міністра Сергій Глущенко.

 

Довідково:

Наказ відповідає наступним актам ЄС:

 1. Регламент Європейського Парламенту та Ради (ЄС) №1760/2000 від 17 липня 2000 року про запровадження системи ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та маркування яловичини і продуктів із неї, а також про скасування Регламенту Ради (ЄС) №820/97 від 21 квітня 1997 року;
 2. Регламент Комісії (ЄС) №1825/2000 від 25 серпня 2000 року про запровадження докладних правил для застосування Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) №1760/2000 від 17 липня 2000 року стосовно маркування яловичини і продуктів із неї;
 3. Регламент Комісії (ЄС) №1337/2013 від 13 грудня 2013 року, що встановлює правила застосування Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) №1169/2011 стосовно зазначення країни походження або місця походження для свіжого, охолодженого та замороженого м’яса свиней, овець, кіз та птиці;
 4. Директива Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року стосовно меду;
 5. Імплементаційний Регламент Комісії №29/2012 від 13 січня 2012 про торгівельні стандарти для оливкової олії.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Министерство экономики Украины
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Сельское хозяйство

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме