Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Какие документы должны предоставить демобилизованные ФЛП для освобождения от уплаты налогов и ЕСВ?

В течение 10 дней после демобилизации необходимо обратиться в орган доходов и сборов по месту регистрации с заявлением об освобождении от исполнения обязанностей плательщика НДФЛ, единого налога и ЕСВ на время мобилизации и копией военного билета или копией другого документа, выданного соответствующим государственным органом

«Вісник. Офіційно про податки»

ДФСУ у листі від 07.09.2018 р. №3889/К/99-99-13-02-01-14/ІПК зазначила, що платниками єдиного внеску є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2464).

Під час особливого періоду, установленого Законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», платники ЄСВ, визначені ст. 4 Закону №2464, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених п. 2 ст. 6 зазначеного Закону, якщо вони не є роботодавцями (п. 92 розд. VIII цього Закону).

Як передбачено п. 7 розд. IV Інструкції №449 (далі — Інструкція), протягом особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», платники, визначені пп. 3 та 4 п. 1 розділу II цієї Інструкції, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків, якщо вони не є роботодавцями.

При цьому зазначені платники звільняються від виконання обов’язків платника ЄСВ, якщо вони не є роботодавцями, з першого календарного дня місяця призову на військову службу під час мобілізації платника до останнього календарного дня місяця, в якому платника було демобілізовано або завершено його лікування (реабілітацію).

Враховуючи зазначене, необхідно протягом 10 днів після демобілізації звернутися до органу доходів і зборів за місцем реєстрації із заявою про звільнення від виконання обов’язків платника ПДФО, єдиного податку та ЄСВ на час мобілізації та копією військового квитка або копією іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Джерело
Вестник. Официально о налогах
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Единый налог , Единый социальный взнос , НДФЛ , Мобилизация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?