Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Порядок уведомления банком налоговой об открытии или закрытии счетов обновят

ГФС обнародовала новую редакцию Порядка представления уведомлений об открытии/закрытии счетов налогоплательщиков в банках и других финансовых учреждениях в контролирующие органы

6 травня ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну (завантажити), яким пропонує викласти у новій редакції Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (завантажити).

Проект наказу розроблено з метою приведення Порядку у відповідність до положень Законів  «Про валюту і валютні операції» та «Про електронні довірчі послуги»постанови НБУ від 28.12.2018 р. № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні».

Так, у зв’язку із запровадженням в Україні з 05.08.2019 року міжнародного номера банківського рахунку IBAN у проекті наказу запропоновано внесення відповідних змін у частині направлення банками повідомлень до контролюючих органів про відкриття/закриття або зміну діючих рахунків клієнтів банків – платників податків, сформованих у стандарті IBAN, а також прийняття таких повідомлень контролюючими органами.

Задля спрощення процедур заповнення повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків фінансовими установами та обробки повідомлень контролюючими органами вдосконалено форму та зміст діючих форм повідомлень.

Для надання можливості банкам у перехідний період направляти повідомлення про зміну діючих банківських рахунків за стандартом IBAN (без закриття діючих рахунків та відкриття нових рахунків) також були розроблені нові форми повідомлень.

Крім того, для забезпечення закриття банківських рахунків, що залишились незакритими у фінансових установах після ліквідації/реорганізації юридичної особи або припинення підприємницької діяльності ФОП, реалізовано можливість для контролюючих органів направляти в електронному вигляді цим фінансовим установам переліки незакритих рахунків та відомості про уповноважений орган, який прийняв рішення про припинення, дату та, за наявності, номер відповідного рішення або запису в Єдиному державному реєстрі чи ЄДРПОУ, а також про дату зняття з обліку платника податків у контролюючому органі.

У проекті зазначено, що цей наказ набере чинності з 5 серпня 2019 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Поки що зауваження та пропозиції стосовно змісту проекту наказу можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за адресами: Державна фіскальна служба України: Львівська площа, буд. 8, м. Київ – 53, МСП, 04655, e-mail: n.chetveryk@sfs.gov.ua.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
НКУ , Банки , ГФСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме