Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Хорошие новости! Законом №466 изменен подход в определении последнего дня для уплаты налогов

С 23 мая последний день уплаты налогов переносится на первый рабочий день после выходного или праздничного дня

Луганські податківці звернули увагу, що Законом №466-ІХ вирішено проблемне питання визначення дати сплати податкового зобов’язання, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день (день, що настає за вихідним або святковим днем).

Так, пункт 57.1 ПКУ доповнено абзацом наступного змісту: "якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем."  Ця норма почала діяти з 23 травня.

Нагадаємо, що до змін за Законом №466 перенесення строків для сплати податків такого в ПКУ не було передбачено. А тому податківці у своїх роз'ясненнях наголошували: якщо граничний строк сплати податку припадає на вихідний день, податки та збори слід сплатити напередодні встановленого граничного терміну (див. туттут, підкатегорія 101.22, 112.06 ресурсу «ЗІР»).

Проте Верховний Суд й тоді (наприклад, у постанові від 23.10.2018 р. у справі №804/3230/172) зазначав, що вважає інакше - якщо останній день строку сплати податків, борів припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Тож з 23 травня вже й у ПКУ прописано можливість перенесення строків сплати податків. Відповідно з цієї дати ДПС не зможе визнати сплату податків у перший робочий день після вихідного несвоєчасною сплатою.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
НКУ , Госбюджет , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 9

Новости по теме

Консультации по теме