Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Как исправить ошибку в акцизной накладной на распределение остатков горючего?

Налоговики отмечают, что РК в такой акцизной накладной не составляется и не регистрируется. В плательщиков акциза была возможность исправить такую ошибку до15.08.2019 г. путем составления новой акцизной накладной

ДФСУ у ІПК від 16.08.2019 р. № 3845/6/99-99-12-03-03-15/ІПК розповідає, що відповідно до п. 231.7 ПКУ коригування показників АН шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРАН здійснюється у наступних випадках:

  • якщо після реалізації пального або спирту етилового відбувається повернення частини чи всього обсягу пального або спирту етилового особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий;
  • у разі виникнення потреби у виправленні помилок, допущених при складанні такої акцизної накладної.

При цьому, розподіл обсягів пального, облік якого здійснювався в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), між акцизними складами та/або акцизними складами пересувними здійснюється шляхом складання та реєстрації АН. Роз’яснення, як це потрібно було зробити ми наводили тут.

Водночас, операції з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ не здійснюються, тобто фізична передача (відпуск, відвантаження) пального не відбувається.

Відповідно до цього податківці у коментованій консультації зазначають, що показники АН, складених для розподілу обсягів залишків пального, не можуть коригуватись шляхом складання розрахунків коригування акцизної накладної.

Як раніше повідомляли податківці, виправлення невідповідних даних в розподільчих АН, може бути здійснено шляхом реєстрації акцизних накладних з напрямком використання – «0» та датою складання – 01.07.2019.

Тобто, можливість виправити помилку у платників акцизу була, але вона обмежена у строках.

Адже при цьому податківці наголошували, що термін виправлення помилок, яких платники припустились у розподільчих АН (тобто термін реєстрації другого примірника АН, складених для виправлення помилок у розподільчих АН) – по 15.08.2019 р. (включно).

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Корректировка , Горючее , Акцизная накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме