Главная Все новости Тематические рассылки Единый налог

«Единый налог» №14(22) | 05.10.2018 г.

Двадцать второе письмо тематической рассылки «Дебет-Кредит», посвященное упрощенной системе налогообложения

Це – вже двадцять другий (і чотирнадцятий у 2018 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно спрощеній системі оподаткування. З моменту написання попереднього листа минуло понад два тижні, тож нам є про що розповісти.

 

Цього разу ми:

  • визначимося, що чекає юрособу-«єдинника» у разі здійснення нової діяльності без повідомлення про це ДФС;
  • нагадаємо, коли «єдинник» ІІІ групи звільняється від сплати земельного податку;
  • проінформуємо, що за проектом Держбюджету на 2019 рік спрощену систему оподаткування буде збережено;
  • з’ясуємо, чи оштрафують фізособу-«єдинника» за подання декларації з неправильним ідентифікатором;
  • розповімо, чи слід складати фізособі-«єдиннику» розрахункові документи, якщо покупець не вимагає їх отримання;
  • дізнаємося, чи є надлишки товарів за результатами інвентаризації доходом юросіб-«єдинників».

Гарного вам читання!

 

***

Спрощену систему оподаткування у 2019 році буде збережено
При визначенні обсягу ресурсу місцевих бюджетів на 2019 рік враховано збереження на 2019 рік спрощеної системи оподаткування для платників єдиного податку І–ІV груп, а також віднесення до четвертої групи фізосіб-підприємців, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту Держбюджету-2019 (законопроект №9000). Докладніше про це читайте тут.

 

Фізособа-«єдинник» подала декларацію з неправильним ідентифікатором: чи буде штраф?
У підкатегорії 107.11 ресурсу «ЗІР» податківці зазначили, що фізособи-«єдинники»:

  • ІІІ групи подають щокварталу декларацію з ідентифiкатором форми за реєстром ДФСF0103306;
  • І та ІІ груп подають декларацію з ідентифiкатором форми за реєстром ДФСF0103404.

Тому, якщо фізособа-«єдинник» подала декларацію в електронному вигляді за неправильним ідентифікатором форми, вона повинна виправити таку помилку та подати декларацію за такий самий звітний період за правильним ідентифікатором форми з позначкою «Звітна».

При цьому штрафної санкції за подання декларації з неправильним ідентифікатором нормами ПКУ не передбачено.

 

Надлишки, виявлені під час інвентаризації, включаються до доходу юрособи-«єдинника»
В індивідуальній консультації від 03.08.2018 р. №25569/6/99-99-12-02-03-15 податківці нагадали, що є доходом «єдинників». За пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

На підставі визначення доходу податківці наголосили, що:

  • необліковані основні засоби, що виявлені за результатами інвентаризації, призводять до зростання власного капіталу юрособи, тому вважаються доходом юрособи-«єдинника»;

  • виявлені надлишки товарів прирівнюються до їх безкоштовно отримання, тому також включаються до доходу юрособи-«єдинника».

 

Коли «єдинник» ІІІ групи звільняється від сплати земельного податку?
Тернопільські податківці роз’яснили, що єдиною умовою звільнення юрособи – платника єдиного податку ІІІ групи від сплати земельного податку є не результати фінансово-господарської діяльності, а безпосереднє використання земельних ділянок для здійснення цієї діяльності.

Тому юрособи-«єдинники» - власники земельних ділянок не є платниками земельного податку у разі тимчасового припинення господарської діяльності, якщо під час здійснення діяльності земельні ділянки використовувалися.

 

Юрособа-«єдинник» здійснює нову діяльність без повідомлення про це ДФС: які наслідки?
Дніпропетровські податківці зауважили, що у разі неподання заяви щодо зміни видів діяльності і здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, юрособа-«єдинник» зобов’язана перейти на сплату податку на прибуток з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом здійснення такої діяльності.

Якщо юрособа-«єдинник» не перейде самостійно на загальну систему, це може зробити ДФС вже за результатами проведення перевірки.

Але у такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів саме з моменту прийняття рішення ДФС.

 

І наостанок – коментар до листа ДФС від редакції
Які розрахункові документи при отриманні готівкових коштів має складати та на вимогу надавати покупцям ФОП на єдиному податку? Як отримані від покупців кошти мають бути оприбутковані? Про це ми розповідали тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему єдиного податку ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ к полному тексту этой новости возможен только для подписчиков пакетов «Эксперт», «Профи» и «Тематические рассылки от редакции». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизируйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке; стоимость минимального пакета «Тематические рассылки» составляет лишь 59 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематические рассылки / Единый налог
Теги:
Единый налог , Упрощенный учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме