• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Обовʼязкове застосування платіжних терміналів з 1 січня 2026 р. для фізосіб-«єдинників» І групи: що з РРО?

Вилучено з «Моїх новин»

Незважаючи на те, що оплата карткою через термінал є розрахунковою операцією відповідно до ст. 2 Закону №265, ФОП І групи ЄП залишається звільненим від обов’язку застосовувати РРО

Обовʼязкове застосування платіжних терміналів з 1 січня 2026 р. для фізосіб-«єдинників» І групи: що з РРО?

Ми вже зазначали, що з 1 січня 2026 року ФОП першої групи повинні будуть забезпечити своїм клієнтам можливість розраховуватися безготівково – зокрема через платіжний термінал

Наразі адвокат Богдан Янків зауважив, що постанова КМУ від 29.07.2022 №894 зобов’язує всіх продавців товарів і надавачів послуг, у тому числі фізичних осіб-підприємців, приймати електронні платежі. Це може бути оплата карткою через термінал, через платіжні застосунки чи інші електронні платіжні засоби.

Тож, із 2026 року цей обов’язок поширюється й на ФОП І групи.

Водночас незважаючи на те, що оплата карткою через термінал є розрахунковою операцією відповідно до ст. 2 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), ФОП І групи залишається звільненим від обов’язку застосовувати РРО або ПРРО.

Пункт 296.10 ПКУ та п. 6 ст. 9 Закону №265 прямо звільняють ФОП 1 групи від обов’язку використовувати реєстратори розрахункових операцій – незалежно від того, приймає підприємець оплату готівкою чи через платіжний термінал.

Тобто з 2026 року ФОП І групи, повинні будуть забезпечити можливість безготівкової оплати, але їхнє звільнення від РРО/ПРРО зберігається в повному обсязі.

 

Від редакції: нагадуємо, що законодавством не встановлено обов’язку в обов'язковому порядку з'єднати та / або поєднувати РРО/ПРРО з платіжними POS-терміналами. На цьому податківці наголосили тут.

Тому для ФОП 1 групи ЄП, дійсно, вимога застосовувати платіжні POS-термінали не означає, що їм обов'язково потрібно буде застосовувати РРО/ПРРО (ця пільга зберігається).

***

Читайте також: Термінали для ФОПів 2025-2026: які вимоги та штрафи за відсутність

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»