Щоб уникнути подібних проблем із податковими органами, рекомендуємо працювати за посередницькими (агентськими) договорами з постачальниками туристичних послуг, а не з їхніми замовниками. Тобто пропонуємо укласти агентський договір з туроператором або іншим суб'єктом туристичної діяльності з реалізації їхніх туристичних послуг за винагороду. Такий підхід більшою мірою відповідає визначенню статті 5 Закону України «Про туризм»: «туристичні агенти (далі — турагенти) — юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів і туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність з реалізації характерних та супутніх послуг».
Справді, турагент, за визначенням, здійснює посередницьку діяльність. Відповідний код виду економічної діяльності згідно з КВЕД-2010 звучить: «Діяльність туристичних агентств» (код 79.11) і, як сказано у Класифікаторі, «включає посередницьку діяльність туристичних агентів з реалізації продукту туристичних операторів».
Турагентська діяльність — це не виключний вид діяльності, тож додатково можуть бути зазначені й інші види економічної діяльності. Рекомендуємо передбачити також вид діяльності «Надання інших послуг бронювання і пов'язана з цим діяльність», код 79.90.
Визначення доходу у турагента — платника ЕН 3-ї групи
Фізособа-підприємець — платник єдиного податку (третя група) уклав договір доручення з профспілковою організацією на надання послуг сімейного відпочинку для їх членів. У договорі прописано відсоток винагороди за послуги. У податковій інспекції говорять, що доведеться платити 5% від усієї суми коштів, що надійшли на розрахунковий рахунок, а не від винагороди. Мотивують це тим, що у видах діяльності має бути зазначено «посередницькі послуги з організації туризму». Але ж турагенти згідно із Законом про туризм і так здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичних продуктів туроператорів, туристичних послуг суб'єктів підприємницької діяльності, характерних туристичних і супутніх послуг, товарів. Чи має рацію податкова? Якщо так, то який має бути укладено договір, щоб враховувалася тільки винагорода.
Джерело: Киевский портал поддержки и развития бизнеса
Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати