«Єдинники» не сплачують податку на землю, що використовується у їхній підприємницькій діяльності
Вилучено з «Моїх новин»
Приватний підприємець на єдиному податку здає в оренду нежитлові приміщення на землі, що перебуває у його власності. Чи повинен він сплачувати податок на земельну ділянку, на якій розташовані ці приміщення?
05.09.20124 6461
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Підприємці на єдиному податку не сплачують податку на землю, власниками якої вони є. Це стосується лише ділянок землі, що використовуються у їхній підприємницькій діяльності. Підприємці не сплачують земельного податку лише за ділянки, які використовуються для ведення діяльності, зазначеної у Свідоцтві про єдиний податок. Таким чином, якщо у Свідоцтві підприємця є один із видів діяльності — «Здавання в оренду приміщень», то податок на землю під приміщенням, зданим в оренду третім особам, він може не платити. Підстава: Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 28.06.99 р. №746/99; Порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р. №599.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
ФОП на єдиному податку, які надають послуги за договорами доручення, комісії чи агентськими угодами, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при готівкових або карткових розрахунках
ФОП на ЄП (2 або 3 група) з КВЕД 68.20 має право здавати в оренду власну частку нежитлового приміщення до 900 кв. м, навіть якщо загальна площа об'єкта у спільній власності перевищує цей ліміт. Для 2 групи діють обмеження щодо орендарів
Податкова дивиться не тільки на те, що зрештою надійшло на рахунок ФОП, а й на те, чим покупець розрахувався за товар. У моделі з Whitepay покупець платить криптовалютою — і саме цей факт, за логікою ДПС, виводить розрахунок за межі дозволеної грошової форми
Підприємці на спрощеній системі мають право продовжити граничні строки звітування та сплати податків у разі виникнення форс-мажорних обставин. Для цього необхідно подати відповідну заяву з підтвердними документами протягом 30 днів після їх завершення
Змінили податкову адресу з ТОТ на іншу територію України? У новій ІПК ДПС пояснила, куди платити ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Окрему увагу в роз’ясненні присвячено місцю звітування. Аналіз норм ПКУ, Бюджетного Кодексу та зручна таблиця – у нашому коментарі до нової ІПК
Як правильно подати скановану трудову книжку до Пенсійного фонду після скасування попереднього звернення через відсутність підпису на титульній сторінці — надсилати лише виправлену сторінку чи всю трудову книжку заново?
Яка орієнтовна вартість послуг бухгалтера за консультації щодо відкриття адвокатського бюро, ліквідації незалежної адвокатської діяльності та подання звіту за формою №8-ОПП?
Працівника мобілізували під час перебування у щорічній відпустці. Як правильно відобразити цю подію в кадровому, табельному, бухгалтерському обліку та податковій звітності?
Заповнення Розрахунку ЮО з типом «Уточнюючий» при коригуванні сум єдиного внеску проводиться на підставі Додатку Д1 до Розрахунку ЮО з використанням типів нарахувань 2 та 3. Додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та не подаються
Як правильно документально оформити відрядження працівника, якщо в наказі вказано місто роботи в Україні, але виліт фактично відбувся з іншої країни (де працівник працював дистанційно), та чи впливає ця розбіжність на відшкодування витрат і оподаткування?