Міністерство доходів і зборів розглянуло звернення з окремих питань оподаткування та повідомляє.
Щодо відступлення права вимоги платником єдиного податку
Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Тобто чинним законодавством не передбачено обмежень щодо відступлення права вимоги платниками єдиного податку, але розрахунки з кредиторами такими платниками можуть здійснюватися лише в грошовій формі.
Щодо скасування Свідоцтва платника єдиного податку та анулювання такого Свідоцтва
У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ, анулювання реєстрації платника проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб'єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.
Таким чином, перехід на сплату інших податків і зборів здійснюється з моменту анулювання реєстрації платника єдиного податку, тобто з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення (Лист Міндоходів від 27.02.2014 р. N 4167/5/99-99-17-02-02-10).