Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

ДФС нагадує: власні кошти на підприємницькому рахунку єдинника є його доходом

Підприємець на єдиному податку перерахував кошти на свій розрахунковий рахунок підприємця, зазначивши призначення платежу «Перерахунок власних коштів». Чи буде це доходом такого підприємця? Податківці категоричні: так, буде

ДФС у м. Києві у листі від 25.03.2016 р. №2516/К/26-15-13-02-15 нагадує, що доходом для фізособи - підприємця платника єдиного податку  є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду:

  • в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
  • матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою:

 - пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування,

 - доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізсоби – підприємця – платника єдиного податку.

Докладніше читайте в аналітичній статті від редакції  "Власні кошти платника єдиного податку" (для передплатників)

Зауважимо, що ця позиція податківців не є новою. Зокрема, аналогічне роз’яснення розміщено в "Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі" (категорія 107.04).

Натомість до "загальносистемників" фіскали більш лояльні: власні кошти, які фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування зараховує на розрахунковий рахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій формі та натуральній) та не відображається у Книзі обліку доходів та витрат (лист ДФС у м. Києві від 18.12.2015 р. №4024/К/26-15-12-02-14, а також "ЗІР", категорія 104.04).

Аналогічно і для самозайняих осіб: у разі внесення платником податку грошових коштів, отриманих як дохід з джерелом походження з України або за межами України та раніше оподаткованих відповідно до законодавства, на поточний рахунок, відкритий для здійснення незалежної професійної діяльності, такі грошові кошти до складу доходу самозайнятої особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не включаються, повторно не оподатковуються та не відображаються в Книзі обліку доходів та витрат ("ЗІР", категорія 105.04).

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ГУ ДФС у м. Києві
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 18

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?