• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

НБУ затвердив порядок підписання е-договору автоцивілки

Вилучено з «Моїх новин»

Зокрема, встановлено вимоги щодо заборони надання споживачу копії договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників авто та додатків до нього замість оригінального примірника такого договору та додатків до нього

НБУ затвердив порядок підписання е-договору автоцивілки

Національний банк України встановив порядок підписання договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладеного у формі електронного документа.

Договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладений у формі електронного документа, або його індивідуальна частина повинен (повинна) містити:

  1. електронний підпис споживача з урахуванням вимог законодавства України;
  2. кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи страховика або страхового посередника із кваліфікованою електронною позначкою часу (якщо використання іншого виду підпису не передбачено договором страхування, що є першим, основним або яким встановлюються ділові відносини).

Крім того, встановлено вимоги щодо заборони надання споживачу паперової або електронної копії договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та додатків до нього замість оригінального примірника такого договору та додатків до нього.

Зазначені вимоги спрямовані на підвищення безпеки, прозорості та  дотримання вимог Цивільного кодексу України щодо письмової форми правочину під час укладення договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів у формі електронного документа.

Ці нормативні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України "Про внесення змін до Положення про особливості укладення договорів страхування зі споживачами" від 04 грудня 2024 року №144 та почнуть діяти з 01 липня 2025 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Суспільство і життя/Авто

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Авто»