• Посилання скопійовано

Середня освіта: п’ять плюс чотири плюс три

Українські діти навчатимуться в школі протягом дванадцяти років, за схемою 5+4+3

Середня освіта: п’ять плюс чотири плюс три

На такій структурі освіти зокрема зупинилися експерти, які працюють над проектом Концепції розвитку освіти на 2015—2025 роки та над проектом рамкового закону про освіту, розповів на своїй сторінці у Facebook заступник міністра освіти і науки Павло Полянський.

Таким чином,  у початковій школі діти навчатимуться 5 років  —  від шести- до одинадцятирічного віку. З шостого класу кількість предметів збільшуватиметься.  Водночас  передбачається, що шкільні програми та навчальні плани розвантажать.

Експерти пропонують визнавати результати навчання в системі неформальної освіти. Це означає, що паралельно з можливістю вчитися в школі (класно-урочна система) діти на підставі освітньої програми матимуть право здобувати освіту іншим шляхом: наприклад, у формі сімейного виховання.  Це стосуватиметься як дошкільної, так і середньої освіти. 

Після закінчення дев’ятого класу всі учні проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами якого відтак зможуть вступати до навчального закладу академічного спрямування (учні з кращими результатами тестування; орієнтація на вступ до університету), навчального закладу професійного спрямування або професійного коледжу.

Діти зобов’язані будуть навчатися до 17 років, а старшу школу планують зробити  професійно орієнтованою. Атестати про здобуття повної загальної середньої освіти отримуватимуть ті учні, які успішно складуть зовнішнє незалежне оцінювання в 12-му класі. 

Принагідно нагадаємо, що, згідно з офіційною заявою Міносвіти, уряд не  скасовуватиме  виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів та професійно-технічних училищ«Міністерство освіти і науки переконане, що держава повинна надавати підтримку студентам ВНЗ та учням ПТНЗ. Водночас процедура надання такої підтримки має бути ретельно продуманою та максимально прозорою. Будь-які реформи та зміни в цьому питанні мають бути попередньо винесені на громадське обговорення. Міністерство освіти і науки відкрите до діалогу з усіма зацікавленими сторонами», — йдеться в заяві МОН. Найближча така зустріч  відбудеться 25 грудня: в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун зустрічатиметься та обговорюватиме ці питання з представниками студентського самоврядування та первинних профспілкових організацій.

Джерело: Урядовий кур'єр

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»