• Посилання скопійовано

Ідентифікувати особу будуть через мобільний телефон

Одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства юстиції на цей рік є забезпечення українців зручними і комфортними засобами ідентифікації особи, які дадуть можливість отримувати фактично усі держпослуги, не виходячи із дому

Ідентифікувати особу будуть через мобільний телефон

Одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства юстиції на цей рік є забезпечення українців зручними і комфортними засобами ідентифікації особи, які дадуть можливість отримувати фактично усі державні послуги, не виходячи із дому. Про це 15 лютого під час зустрічі із представниками ініціативи iGov повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Для нас у цьому році пріоритетом є питання ідентифікації особи. Дуже багато сервісів українці можуть отримувати взагалі не виходячи з квартири. Але для цього вони повинні мати змогу ідентифікувати свою особи. Саме над цим ми і працюватимемо, щоб українцям навіть 1 раз не треба було іти до державного органу», - зазначив очільник Мін’юсту.

На його переконання, існуюча система електронного цифрового електронного підпису вже зараз не відповідає викликам сучасності, оскільки його отримання вимагає від громадян витратити свій час на отримання ЕЦП у державних установах. Натомість передові країни світу нині активно запроваджують ID Banking та Mobile ID, які є більш дешевими і доступними.

«Електронний цифровий підпис громадянину ще треба отримувати на відміну від банківської картки чи мобільного телефону, які є у кожного», - наголосив Міністр юстиції.

Він також повідомив, що Мін’юст у програмі діяльності на цей рік поставив пріоритетом прийняття закону Про довірчі послуги, який повністю легалізує ідентифікацію за допомогою сучасних технічних засобів. Зазначений закон уже направлений до парламенту.

Експерт Яніка Мерило у свою чергу повідомила, що система Mobile ID вже працює  у понад 10 державах.

«Завдяки цій системі громадяни можуть фактично поставити свій електронний підпис під будь-яким документом. В Україні існує багато послуг вимагає прийти на місце, показати паспорт і довести що ви є ви», - сказала вона.

При цьому, на її переконання, запровадження таких новацій як ідентифікації через мобільний телефон чи банківську картку дасть можливість за 30 секунд завірити усі документи і при цьому не вимагатиме відвідання тієї чи іншої установи.

Координатор проекту IGov Дмитро Дубілет подякував Міністерству юстиції за ту роботу, яку здійснює у напрямку надання сервісів громадянам Мін’юст. Він також повідомив про початок спільної роботи над «групуванням» сервісів.

«Ми з Мін’юстом зараз починаємо відпрацьовувати групування послуг. На днях у Дніпропетровську народився хлопчик, який став першим учасником експерименту, який ми запустили разом з колегами з різних відомств. Окрім свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому, його батьки на місці заповнили заяву на отримання грошових виплат і на місці зареєстрували дитину за місцем проживання. Таким чином замість біганини по різним органам, вони все зробили у пологовому», - повідомив Дмитро Дубілет.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»