«Не пропущу бюджет на наступний рік, в якому буде скасування стипендій, скасування державного фінансування навчання на магістратурі та інші експерименти», — підкреслив Глава держави під час щорічного послання до Верховної Ради.
Президент наголосив, що одним із драйверів економічного зростання України є вимушена мілітаризація, короткострокові ефекти від якої необхідно перетворити на мультиплікативні в різних галузях. «Йдеться про синергетичний ефект виробництва сучасних озброєнь і військової техніки, а також про «мирне» застосування інноваційних розробок, первісне призначення яких було воєнним», — підкреслив Петро Порошенко.
Президент нагадав, що у День знань відвідав Київський політехнічний інститут імені Сікорського, де в рамках інноваційно-виробничого об’єднання винахідники працюють на оборону і одразу пропонують для конверсії результати своїх стартапів.
За словами Петра Порошенка, українським бізнесом створений сучасний інноваційний сектор економіки, орієнтований на глобальний ринок і вагомий з точки зору макроекономіки. За підсумками 2015 року, ІТ стала третьою сферою в Україні за обсягом експорту, досягнувши позначки у 2,5 млрд доларів, що формує 3% українського ВВП. «У країні зареєстровано понад дві тисячі стартапів, і вони демонструють стрімке зростання – до ста відсотків на рік. Минулорічний обсяг інвестицій сягнув 132 млн доларів, з них майже половину забезпечили іноземці. Десять українських ІТ-компаній включені до списку ТОП-100 аутсорсингових компаній світу», — наголосив Президент.
Глава держави підкреслив, що Україна має величезний кадровий потенціал - ІТ-фахівців, кількість яких зростає найдинамічніше в Європі. «Добре, що наша вища освіта гнучко реагує на цей запит ринку праці. Хочу нагадати, що величезні світові високотехнологічні гіганти зароджувалися в гаражах та в студентських гуртожитках. Наше з вами завдання — максимально підтримати IT-сектор», — зазначив