• Посилання скопійовано

Заяви на монетизацію зекономлених субсидій потрібно подати до 1 вересня

Виплата «живих» грошей у рамках урядового проекту з монетизації частини зекономлених субсидій здійснюється Урядом вперше за роки української незалежності. Це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій

Заяви на монетизацію зекономлених субсидій потрібно подати до 1 вересня

Про це 27 липня на брифінгу повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій  Музиченко.

За його словами, монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу -  100 кубометрів за умови що ці ресурси використовуються для опалення.  Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин  - 135 гривень  за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений обсяг газу.

«Під монетизацію підпадають близько 2 млн домогосподарств. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року», - наголосив В.Музиченко.

Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список. Або ж  потрібно надати інформацію органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що часто видно з платіжки. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги –  чому такого громадянина не було включено у відповідні списки, уточнив фахівець Мінсоцполітики.

Окрім того, у Мінсоцполітики повідомили, що процес переоформлення субсидій на наступний період відбувається за графіком, і станом на середину липня рівень переоформлень становить у середньому 75-76%. Так само за графіком відбувається збір даних для монетизації субсидій, зекономлених під час опалювального сезону 2016-2017 років. Про це повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

"Зараз можемо говорити про те, що це пілотна версія монетизації, яка в подальшому може розглядатися в більш широкому аспекті. Все йде за графіком. Прийом заяв (на монетизацію) стартував 1 червня, і ми наразі перебуваємо на екваторі процесу, - додав посадовець. - Всі видатки, які потрібно буде покрити, є. Уряд виконує зобов’язання, які на себе брав. І всі, хто звернеться до вересня за отриманням коштів, на початку опалювального періоду їх отримають".

Віталій Музиченко також повідомив, що процес перепризначення субсидій на наступний опалювальний сезон також перебуває під повним контролем Уряду.

"На кінець минулого тижня перепризначено 75-76% субсидій на наступний опалювальний сезон. Ситуація в розрізі регіонів поки що нерівномірна. Хтось провів процес краще, хтось гірше. Наприклад, якщо говоримо про Чернігівську область, то два тижні тому область цю роботу  завершила в повному обсязі. Дніпропетровська, Харківська, Полтавська області - в цих регіонах робота проведена на 95- 99%. А є регіони, де достатньо низький рівень відповідного опрацювання. Можемо говорити про 45-50% у Волинській, Луганській, Миколаївській, Чернівецькій, Хмельницькій областях. До кінця місяця роботу цю треба завершити. І по динаміці ми бачимо ситуація виправляється", - сказав Віталій Музиченко.

Усі новини на тему субсидій>>

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»